Finálový večer moderovaný Liborem Boučkem (34) a Leošem Marešem (38) byl pod taktovkou nového vedení soutěže v něčem sice inovativní, ale jinak k uzoufání stejný jako ty předchozí. Až na duet obou moderátorů v úvodu, který byl zasvěcen sadařům a zahrádkářům.

Neznámé tváře, zbytečné rituály, nekonečné medailonky finalistek, kterých být 12, tak jde vítězka ráno do Snídaně s Primou rovnou.

První a druhou vicemiss se staly Andrea Kalousová (získala i titul Česká Miss World) a Karolína Mališová (prý nová Česká Miss Earth), která posbírala další tři ceny.

Ty čeká pár měsíců kšeftů pro partnery pořadatele a pak pravděpodobně plíživá mediální smrt, vítězka by se přespříští ročník mohla dočkat konce o půl roku později než kolegyně na bedně.

Zbytek finalistek je samozřejmě vyřízený, včetně kontroverzní Kateřiny „Bradavka“ Baluškové, na kterou trošku podpásově tasil bulvár dávný sex s jedním s fotografů, a jak jste jednou s cejchem protekce, je po vás. Otázka, která z konkurentek ji tak natřela, bude asi Baluškovou trápit hodně dlouho.

Za uplynulých deset ročníků se Českou Miss chtělo stát 12 132 dívek, celkový počet finalistek byl 108. Nejhůře rozpoznatelnou vítězkou je suverénně Miss ČSSR 1989 Ivanka Christová (44), nejhezčí předloňská Miss Gabriela Kratochvílová (25), o které se dokonce říká, že je hezčí než Šebrle (40).

Příští ročník začíná prakticky v červnu, pokusíme se neotravovat soustředěními na Mauriciu, ale jestli nás donutí k poslušnosti, čekejte už za týden článek, jak si letošní vítězky přebírají byt.

Připravujeme podrobnosti.