Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nová autobusová linka v Praze měří jen 700 metrů: Jízda bude trvat tři minuty

Zdroj: Pražská integrovaná doprava
Novinka v Praze
Obyvatelům žijícím poblíž pražské ulice Mišovická se dnes jistě ulevilo. Praha totiž zavedla novou autobusovou linku, která cestující dopraví z nově vzniklé zastávky Nový Zličín na Zličín. Linka s číslem 249 se stává nejkratší v celé síti pražského MHD, protože měří pouhých 700 metrů.

Ačkoli Praha nemá dostatek řidičů, od pondělí začíná v Pražské integrované dopravě (PID) jezdit nová autobusová linka s číslem 249. Linka vede ze Zličína do nově vybudované zastávky Nový Zličín, odkud se vrací zase zpět na Zličín.

Nová linka 249

Autobusová zastávka Nový Zličín je umístěna v Mišovické ulici nedaleko křižovatky s ulicí Na Radosti. Protože trasa linky měří jen 700 metrů, stává se nejkratší autobusovou linkou v Praze. Doba jízdy autobusem potrvá celé tři minuty.

Linka bude v provozu pouze v pracovních dnech. V ranní špičce je interval jízdy autobusu 12 minut. V odpoledních hodinách si lidé na autobus počkají 15 minut. Nízkopodlažní vozidlo zajišťuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

Lidé ušetří kroky

Podle pražského organizátora veřejné dopravy Ropid linka zkrátí cestu k metru stovkám obyvatel, kteří na sídlišti žijí. "V oblasti Nového Zličína v poslední době došlo ke značnému nárůstu počtu obyvatel, přičemž nabídka spojení veřejnou dopravou nebyla nijak zásadně upravena. Z nejvzdálenějších míst sídliště je to k metru více než 1 kilometr pěšky a to už je pěkná 'štreka'.

Doufáme proto, že linka 249 obyvatelům Nového Zličína zkrátí dojezdové vzdálenosti do jejich cílů a ulehčí tak každodenní cestování," píše se na facebookových stránkách Pražské integrované dopravy.

Související články

Další články