Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Notting Hill: Tohle jste o filmu s Grantem a Roberts možná nevěděli

Film Notting Hill měl premiéru v roce 1999.
Zdroj: PolyGram Filmed Entertainment
+ Další 2 fotografie
film
Vánoce si už bez filmové slaďárny Notting Hill s Julií Roberts a Hughem Grantem v hlavních rolích neumí řada z nás představit. Romantický příběh o krásné hollywoodské hvězdě a nesmělém prodejci knih, kteří najdou společnou cestu životem. Věděli jste však, kolik si Julia za roli Anny Scott vydělala?

Slavné herečce Anně Scott leží svět u nohou, ale velká láska stále nikde. Stejně je na tom i stydlivý prodejce knih William Thacker z půvabné londýnské čtvrti. Ačkoliv jsou oba z jiného světa, zamilují se do sebe a ani překážky, které jsou jim nastraženy, je nerozdělí.

Julia Roberts spolu s Hughem Grantem ve snímku Notting Hill naprosto excelují. Ačkoliv oba zestárli, svůj sex-appeal stále neztratili a oba jsou považováni za herecké idoly.

Věděli jste, že…

- Dům s modrými dveřmi, ve kterém bydlí plachý William, patřil kdysi autorovi scénáře Richardovi Curtisovi.

- Během oslavy dostane Anna Scott otázku, kolik dostala za poslední film. Herečka odpoví, že 15 milionů a přesně tolik dostala Julia Roberts za roli ve snímku Notthing Hill.

- Scény v Ritzu se natáčely ve skutečném prostředí. Filmaři však museli pracovat mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní, aby co nejméně rušili hotelové hosty.

- Režisér Roger Michelli a scenárista filmu Richard Curtis prohlásili, že Hugh Grant a Julia Roberts byli první volbou pro své role.

- Knihkupectví je ve skutečnosti bazar se starožitnostmi. A hned o pár domů dál se nachází kanceláře produkční společnosti Richarda Curtise.

- Scéna, ve které Anna Scott vynadá kritikům v restauraci, byla čistou improvizací.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy