Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Notář rozhodl o dědictví po Josefu Abrhámovi (†82): Zbyla po něm jen dvě auta a pár set tisíc

Manželé Libuše Šafránková a Josef Abrhám.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
dědictví

Oblíbený „prchající vrchní“ Josef Abrhám (†82) skonal 16. května minulého roku a před necelými třemi měsíci již proběhlo také dědické řízení. Jak si redakce eXtra.cz ověřila v katastru nemovitostí, po umělci zbyla pozůstalost v hodnotě jen 605 tisíc korun.

Josef Abrhám: Dědické řízení

Představitel doktora Arnošta Blažeje ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo knihkupce Dalibora Vrány z filmu Vrchní, prchni!, celým národem respektovaný herec Josef Abrhám, skonal necelý rok po úmrtí své milované manželky Libuše Šafránkové (†68).

A právě s dědictvím po ní souvisí fakt, že pozůstalost po jejím muži je zdánlivě tak nízká.

Jak redakce eXtra.cz již informovala, v roce 2021 se vzdal nároku na svůj podíl z dědictví po své ženě a celé tak připadlo jejich společnému synovi Josefu Abrhámovi mladšímu. Včetně vily na pražském Spořilově (respektive v Záběhlicích).

Veteránská škodovka a pozemky v rodném kraji

Jak vyplývá z katastru nemovitostí, syn po otci v současném dědickém řízení získal například části parcel v jeho milovaných Kunovicích, spoluvlastníky jsou sestra herce Božena a jiní příbuzní.

Právě v Kunovicích na Slovácku prožila zesnulá herecká legenda mládí v cihelně svého dědečka. Abrhámovi tam patřili k váženým podnikatelům obce již od roku 1895, jejich výrobky se používaly i pro stavbu legendárních baťovských domků ve Zlíně, v němž se pan Josef narodil. A do kraje svého mládí se moc rád vracel.

Součástí dědictví po něm jsou také zůstatky na bankovních účtech nebo dnes již historický první poválečný vůz značky Škoda 1101 a zánovní Volvo S80.

Josef Abrhám mladší má coby držitel autorských práv na otcovo dílo navíc nárok na veškeré tantiémy od televizí či Českého rozhlasu, toto právo získal i po své matce. Jeho rodiče, u diváků oblíbená herecká dvojice, tu ale především zanechali úplně jiné a penězi nevyčíslitelné dědictví: stovky a možná tisíce hodin jejich zaznamenané práce, kterou Češi budou obdivovat určitě i za dalších sto let.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy