Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nostalgie s nádechem násilí: Quentin Tarantino vzpomíná, jak bylo Tenkrát v Hollywoodu

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 5 fotografií
trhák
Velikán filmového světa Quentin Tarantino (56) v roce 2017 oznámil, že se pouští do natáčení svého devátého a údajně i posledního snímku. Film Tenkrát v Hollywoodu ještě ani nevyšel a diváci i kritici už tušili, že se může jednat o režisérův největší úspěch od legendárního trháku Pulp Fiction. Právě ve čtvrtek 15. srpna si snímek v čele s Bradem Pittem (55), Leonardem DiCapriem (44) a Margot Robbie (29) odbude svou premiéru v Česku. Režisér v něm vzpomíná na dobu svého dětství, která byla pro Hollywood přelomová.

Quentin Tarantino je ve filmovém světě legendou, kterou diváci buď milují, nebo nenávidí, nic mezi neexistuje. Je známý tím, že ve svých snímcích vyobrazuje násilí v jeho nejhorší formě a nadužívá vulgarismy – i proto jeho tvorba nesedí každému. Faktem ale je, že je to velikán, který o světě filmu ví víc než kdokoliv jiný. Ve svém devátém snímku Tenkrát v Hollywoodu se rozhodl zavzpomínat na dobu, ve které vyrůstal a která byla pro obor, v němž se pohybuje, tolik podstatná.

Už v roce 2017 se Tarantinovi fanoušci mohli dozvědět, že Quentin plánuje natočit snímek, který se bude odehrávat v 60. letech minulého století a jeho středobodem bude úchvatná Sharon Tate a její vražda. Podle samotného režiséra se jednalo o událost, která změnila Hollywood, a její důležitost v historii je nezměrná. Reálnou událost režisér zkombinoval s fiktivním příběhem herce Ricka Daltona a kaskadéra Cliffa Bootha.

V době, kdy vražda Sharon Tate otřásla Hollywoodem, bylo Tarantinovi pouhých 6 let. Těhotnou herečku tenkrát zavraždili členové kultu známého pod názvem Manson Family, který vedl notoricky známý vrah Charles Manson. Právě proto, že se tehdy jednalo o obrovskou tragédii, se Tarantino rozhodl co nejreálněji vykreslit i samotnou sektu a nahlédnout i pod kabát její pověsti. Investoval tedy velké peníze do rekonstrukce Spahnova ranče, který byl pro tuto prazvláštní rodinu násilníků úkrytem. Podobnou práci si dal i s dalšími reálnými místy, která se v jeho snímku zkrátka musela objevit.

Není pochyb o tom, že jen málokdo dokáže precizně zpracovat příběh, v němž se mísí realita s fikcí. Tehdejší dobu Tarantino ve snímku vykreslil především podle své paměti – pamatoval si, jak tenkrát vypadaly ulice Los Angeles, jaké televizní pořady se vysílaly a jaké reklamy vídal na billboardech ve věku 6 let, na kterou si jen málokterý dospělý člověk vzpomene. Tenkrát v Hollywoodu je pro režiséra vzpomínkou s nádechem brutality, v níž vzdává hold období, které převrátilo svět filmu naruby. Jak už je u režisérské legendy zvykem, ani samotná vražda Sharon Tate není vynechána a je natočena tak brutálně, jak to jen Tarantino umí. Manžela Sharon Tate Romana Polanského se na souhlas raději neptal…

Související články

Další články