Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nosíte peněženku v zadní kapse u kalhot? Tak s tím hned přestaňte, jde vám o život!

Nosíte peněženku v zadní kapse u kalhot? Tak s tím hned přestaňte, jde vám o život!
Zdroj: profimedia.cz
Peněženku v zadní kapse nosí především muži. Najdou se ale i ženy, které si rády dávají peněženku na zadek. Jenže je to hodně nebezpečné. Nejenže vám někdo může peníze lehce ukradnout, ale škodí to i zdraví!

Nikoho by ani nenapadlo, že by na nošení peněženky v zadní kapse mohlo být něco nebezpečného Ale je tomu tak. Podle fyzioterapeutky Lucie Mercekové tento zvyk poškozuje páteř, klouby i pánevní kost. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

"Sval, který je na boku, pracuje jednostranně. Pěstuje jednostrannou asymetrickou zátěž, a dochází tak ke zkřivení celé pánve," upozorňuje Merceková. Nejčastěji se to stává v případech, kdy máte těžkou peněženku a nosíte ji dlouhodobě.

Člověk často netuší, že by mu mohlo něco hrozit. Jenže pak se dostaví ostrá bolest a už se s tím nedá nic dělat Měli byste se tedy nošení peněženky v zadní kapse kalhot vzdát.

"Navíc tlačí na nerv, který z pánve vychází. Může ho provokovat a způsobit tak zánět nervu. To je urputná bolest," varuje fyzioterapeutka. Peněženka v zadní kapse u kalhot ale nepředstavuje jediné nebezpečí.

Ohrožení jsou i lidé, kteří nosí tašky na rameni nebo se opírají o středovou opěrku auta. Můžou si tak deformovat páteř a pánev. Dalšími ohroženými jsou ti, kteří pracují s počítačem. Mnoho z nich má problémy s ucpanými karpálními tunely, které mají za následek ostrou bolest zápěstí.

Související články

Další články