Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Norský soud rozhodl: Michaláková se o děti neumí postarat a média využívala na jejich úkor

Eva Michaláková o svoje děti nepřestává bojovat!
Zdroj: Facebook
Matka Eva Michaláková, které byly odebrány její dvě děti, o ně nepřestává bojovat. Soud v Oslu nyní smetl ze stolu její odvolání. O svoje děti se prý neumí postarat a využívá média na jejich úkor.

Evu Michalákovou zbavil v červnu okresní soud rodičovských práv. Proti rozhodnutí se ihned odvolala, jenže její odvolání smetl soud Krajského soudu v Oslu ze stolu. Zpravodajský web Českého rozhlasu získal sedmistránkové odůvodnění rozsudku.

Podle něj Michaláková případ moc medializovala a využívala na úkor svých dětí. Narušila tak jejich soukromí, protože chlapci si nepřáli být v médiích. Zároveň se prý není schopná o děti postarat.

Michaláková se ale brání. Soudu vyčetla, že nezpracoval znalecký posudek a nezeptal se obou chlapců, jestli chtějí žít u pěstounů, nebo se raději vrátit zpět k matce. Podle soudu chtějí chlapci zůstat ve svých pěstounských rodinách a další výslechy by pro ně byly velmi náročné.

Mladší David si na svoji novou rodinu už zvykl a má k ní silnou vazbu. Staršímu Denisovi, který žije v jiné rodině než jeho bratr, zase Michaláková není schopná poskytnout dostatečnou péči. Michalákové se snažilo pomoct i české ministerstvo zahraničí, ale bez úspěchu.

Smutné tahanice o jedenáctiletého Denise a sedmiletého Davida s norskou sociálkou probíhají už 5 let. Jejich rodiče byli tenkrát obviněni ze zneužívání, bití a zanedbání péče. To se ale nikdy nepodařilo potvrdit.

Rodiče se mezitím rozešli a Michaláková o děti stále bojuje. Nedávno slavila úspěch – Krajský soud v Brně rozhodl, že do osudu chlapců může zasahovat i česká justice. Matka se chce nyní obrátit na norský Nejvyšší soud.

Související články

Další články