Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Norimberk má poprvé Jezulátko tmavé pleti: Facka pro naše tradice, bouří se krajní pravice

Norimberk má poprvé Jezulátko tmavé pleti: Facka pro naše tradice, bouří se krajní pravice
Zdroj: Profimedia.cz
Německé Vánoce
Krajně pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) má problém s výběrem Jezulátka, které zahájí letošní vánoční trhy v Norimberku. Stala se jím Benigna Munsi (17), jejíž tatínek je Ind a maminka Němka. Poprvé v historii města jde o dívku tmavé pleti, podle AfD by ale Jezulátko mělo být bílé a blonďaté. Strana sklidila za nenávistnou rétoriku tvrdou kritiku.

„Jezulátko, jehož cizí původ je patrný na první pohled, je fackou do tváře všem vyznavačům tradic a zavedené kultury,“ rozčiloval se na sociální síti člen AfD Reinhard Rupsch, jenž svými slovy vyvolal bouři.

Letošní vánoční trhy v Norimberku bude zahajovat 17letá Benigna Munsi, která je indicko-německého původu. Má výborné studijní výsledky, zpívá v církevním sboru a mluví čtyřmi jazyky. Chtěla by se věnovat herectví. Jak upozornil list The Times, porota Munsi vybrala z celkem 25 uchazeček.

Rupsch nakonec příspěvek smazal, přesto ho podpořilo několik stranických kolegů. Starosta Norimberku Ulrich Maly považuje postoje AfD za rasistické. "Zajímalo by mě, co se stane, až AfD zjistí, že Ježíš nebyl blondýn s modrýma očima," rýpl si do pravicové strany jeden z uživatelů Twitteru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy