Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nominace na Zlaté glóby ovládl Netflix. Nad ceremoniálem visí otazníky

Zdroj: Netflix / Netflix
+ Další 3 fotografie
Zlaté glóby
Filmové ceny Zlatý glóbus se letos budou udělovat v poněkud jiné atmosféře než v předchozích letech. Pandemie koronaviru posunula datum udělování i způsob předávání cen. Přinášíme vám vše, co byste měli o letošním ceremoniálu vědět.

Zlaté glóby se letos budou udělovat 28. února, což je změna oproti obvyklému lednovému datu. Ceny se budou udělovat opět v hotelu Beverly Hilton a celý přenos bude moderovat osvědčená dvojice Tina Fey a Amy Poehler, která se této úlohy zhostí už počtvrté. Stále však není jasné, jakým způsobem bude celá show probíhat, kolik bude moct být přítomných celebrit přímo na místě a kolik segmentů bude předtočených. Není dokonce ani jisté, zda se bude konat tradiční červený koberec.

Potvrzeni jsou ovšem předávající, kteří budou buď přímo s moderátorkami v Los Angeles, nebo online v Rockefellerově centru v New Yorku. Glóby budou předávat například Joaquin Phoenix, Margot Robbie, Renée Zellweger, Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones a mnoho dalších.

Nominace ovládl Netlfix

Největšími favority jsou letos filmy a seriály Netflixu, které dohromady posbíraly neuvěřitelných 42 nominací napříč všemi kategoriemi. Nejvíce jich obdržely film Mank a seriál Koruna, každý získal po šesti nominacích. Mezi další velké favority na Zlaté glóby se počítají snímky Země nomádů, Borat 2 a Chicagský tribunál

Herci Sachovi Baronu Cohenovi se letos navíc podařilo vyrovnat rekord v počtu nominací v jednom roce. Získal celkem tři nominace - dvě jsou za herecké výkony v Boratovi a Chicagském tribunálu a třetí získal jako producent Borata.

Cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo si převezme legendární herečka Jane Fonda Toto ocenění, kterým novináři říkají "Děkujeme, už stačilo", získali v předchozích letech například i Oprah Winfrey, Tom Hanks nebo Jeff Bridges

Kde Zlaté glóby sledovat?

Legálně nejde Zlaté glóby v Česku sledovat, ale od toho jsme tady my. Přehled vítězů, poražených a všeho podstatného, co se během předávání odehrálo, vám přineseme hned v pondělí ráno.

Související články

Další články