Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Nohy na stůl, křupky a víno do ruky, tyátr Jiřího Pomeje začíná!

Jak tohle dopadne?
Zdroj: archiv
+ Dalších 8 fotografií
Rozvod Jiřího Pomeje (53) s mladičkou a nádhernou Andreou Pomeje (29) není nic, co by pohnulo světovou ekonomikou, jenže probíhá za tak výživných okolností, že to čtenáře zajímá. A co si o konci vztahu tohoto nesourodého páru myslí náš úspěšný maratonec na poli bulváru David Zápal?

O tom, že Jiří (53) s Andreou půjdou definitivně od sebe, vím asi dva měsíce. Andy potřebovala vypustit páru, tak jsme se, jsa téměř sousedy, potkali a zapařili. Tehdy ještě neměla jistotu, ale říkala, že jakmile se Jirka nedá okamžitě do pořádku, bouchnou jí saze a bude konec.

S kdysi hlučným hercem velkých gest se znám už dost dlouho a zažili jsme spolu opravdu hodně věcí. Když byl s Ivetou Bartošovou (†48), oznámil mi, že si už na mě kvůli článkům o manželce objednal Ukrajince, ať se těším. Za pár měsíců mi skončil v náručí s omluvou, že jsem měl ve všem pravdu.

Proč se mu všichni posmívají?

Pomeje je taková teatrální postavička, kterou asi žádní bulvární novináři u nás neberou vážně. Jakmile se mu daří, hlásí vyprodané statisícové stadiony (buď jeho žen, nebo umělců pod jeho produkcí), když je na dně, ochotně prohlašuje, že je na konci života, slovně páchá sebevraždu a přeje si umřít.

Jenže ani já sám nevím, kdy je jenom velikášský a pouze přehání a kdy si opravdu myslí, že to, co povídá, je pravda.

Nikdy mi nijak nevadil, vždy jsem měl skoro shovívavost pro jeho přehánění. A jako teatrální herec je až dojemný, když se pak do někoho zabouchne a začne to popisovat. To jsou tak vzletná slova, že by k němu i Shakespeare rád začal chodit na lekce!

Metla lidstva

Za tím vším se ale, jak se zdá, skrývá duše člověka, který neví, co sám se sebou a všechny radosti a trable světa řeší alkoholem. Nejčastěji tajným pochlastáváním. Je pravda, že si snad ani nepamatuju situaci, kdy by to z Jirky ani na chvilku netáhlo.

Na druhou stranu jsem ho jen jednou viděl nalitého jak zákon káže. Bylo to na tiskovce k prvnímu ročníku dnes již mrtvé soutěže Sympaťák roku, kam přišel jako pozvaný host rovnou z celonoční pijatyky, takže střídal nálady ob minutu. Plakal, říkal, jak mě má rád, vyprávěl o Ivetě Bartošové, aby se pak zase kvůli bůhvíčemu naštval a hodně hlasitě dával najevo svou nevoli.

Andrea mu vrátila slávu

Když se po jeho boku objevila Andrea, připadala mi jako Jirkova spása. Zjevně ho milovala, navíc mu, poměrně vyčpělé bulvární postavičce, dodala prestiž. Jistě, on z ní udělal známou osobnost, ale ona ho zase zvedla nahoru. Který z novinářů by nechtěl psát o té hezké a prsaté Pomejeho holce?

Vždy mi přišla jako rozumná ženská, která trošku rozlítaného a nesoustředěného „Jiřina“ lehce umravní.

Jenže jak se zdá, nikdy se to nepovedlo. Ani svatba, ani narození dcery na jeho životním stylu nic nezměnilo. A co je nejhorší, ani rakovina. Jestli je pravda, že teprve po vyléčení chlastá první ligu místo toho, aby děkoval všem svatým za přežití, zasloužil by pár ran do ciferníku.

Proč dal přednost flašce před rodinou?

Chápu, že když přišel o svůj pracovní nástroj, hlas, je to těžké a může trvat, než se s tím smíří, jenže zodpovědnost k rodině by taky měla hrát svou roli. A pokud svou závislost spíš jen prohlubuje a v nemoci si jen našel záminku, proč dál kalit jako o život, pak mi ho není líto.

S dvojicí jsem nežil. Bůh ví, jak to u nich doma probíhalo. Jestli opravdu dělal opilecké scény. Jestli je takový manipulátor, jak se říká. Třeba je ve skutečnosti šílená mrcha Andrea, které teď někteří vyčítají, že opustila chudáka nemocného člověka (houby, už je vyléčený a spíš to vypadá, že s ním měla až nesmyslnou trpělivost). Ale moc šancí tomu nedávám. Žila s ním roky na úplném dně, takže spíš věřím tomu, že teď už jejich vztah fakt musela ukončit, aby ji také nesundal dolů.

Co za hrůzy nás čeká teď?

Jak ale Pomejeho znám, začne nyní velké divadlo. Po čtvrtečním sletu fotografů před jeho nonstop hospodou to bude ještě mnohem větší show. S kamarádkou od novin brzy začne hra na rádoby paparazzi fotky, jak přespává v parku, nebo jiné za srdíčko chytající snímky. Prostě aby ho čtenáři (a čtenářky obzvlášť) litovali. Ani mu to ale nemám za zlé. Je už takový, spatřuje v tom adrenalin a bez podobných opičáren by ho život ani nebavil.

Takže si stačí jen otevřít víno a křupky, dát nohy na stůl a čekat, co zábavného Jiří Pomeje zase provede pro pobavení davů.

Související články

Další články