Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Noční můra Petra Kellnera: Trpěl hrůzou, že mu unesou některé z jeho dětí

Noční můra Petra Kellnera: Trpěl hrůzou, že mu unesou některé z jeho dětí
Zdroj: Se souhlasem PPF
+ Dalších 10 fotografií
vzpomínky přítele

Tragicky zesnulý miliardář Petr Kellner (†56) byl nejen úspěšným podnikatelem, ale také introvertem, který velice pečlivě střežil své soukromí. Řada zajímavostí z jeho osobního života se tedy dostává na povrch až nyní. Některé z nich prozradil Deníku N Kellnerův spolupracovník František Dostálek (71).

František Dostálek stojí v čele dozorčí rady PPF Group, tedy Kellnerova životního díla, v Nizozemsku a vede i její výbor pro audit. S podnikatelem se často scházel a při jejich setkáních kromě byznysu přišla řeč také na rodinu. „Byl to velmi inteligentní člověk. Byl jedním z mála lidí, kteří umějí myslet dál. Rád snil a hrál si, to ho bavilo. Několikrát mi říkal, že lidé dávají do byznysu emoce. On je dokázal oddělit. Miloval svou rodinu, ve své kanceláři měl přes celou stěnu velké barevné fotky všech čtyř dětí a manželky,“ řekl Dostálek Deníku N.

Někdy se prý bavili jen velmi povrchně, například o tom, co dělá Anna a další Kellnerovy dcery a podobně. „Pamatuji si, že když PPF sídlila na Pankráci, paní Kellnerová tam jezdila s kočárkem s nejmladší dcerou a ty dvě kolem ní různě poskakovaly,“ vybavuje si Dostálek, který zároveň dodává, že podnikatel nejčastěji mluvil o svém synovi z prvního manželství Petrovi.

O svou rodinu měl však Kellner také strach. Zejména se bál únosu některého ze svých dětí. „Pokud si vzpomínám, bylo to v době, kdy se v zahraničním tisku psalo o únosech dětí bohatých lidí. A on na svou rodinu byl skutečně hodně fixovaný, byla to pro něj priorita číslo jedna. Bál se, že některé z jeho čtyř dětí unesou jenom proto, aby ho vydírali,“ potvrzuje Dostálek s tím, že si myslí, že všechny děti měly v určité době dokonce i ochranku. O tom, jestli Kellner dostával nějaké konkrétní výhrůžky, ale Dostálek neví.

Rakovina a tuzemští lékaři

Ačkoli se Kellner snažil oddělovat emoce od byznysu, jeho vlastní nepříjemná zkušenost s rakovinou údajně vedla ke vzniku biotechnologické společnosti Sotio zaměřující se na léčbu nádorových onemocnění.

„Myslím, že ho to (rakovina) změnilo. Ne dramaticky, ale změnilo. Rodiny a vztahů si začal vážit ještě víc než předtím. Tady chci poznamenat, že měl možnost nechat se operovat na nejprestižnější klinice kdekoli na světě, ale rozhodl se pro operaci doma - českými doktory v ČR. Pro mě to byl důkaz toho, že české kořeny v něm prostě byly,“ popisuje Dostálek s tím, že mu Kellner operaci pak líčil do všech detailů. „Asi se z toho potřeboval vymluvit,“ dodává. Ve které nemocnici ale byl podnikatel operován, to si vedoucí výboru pro audit nechává pro sebe.

Pokud jde o závěť, Dostálek se domnívá, že žádná není. „Předpokládám, že kdyby závěť existovala, už by se o ní vědělo. Takže se domnívám, že závěť neměl, bude to teď složité rozhodování a bude záležet na rozhodnutí rodiny,“ říká. Kellner si totiž možná připadal ještě příliš mladý na to, aby ji sepisoval.

Kdo převezme PPF?

Není prý ani vyloučeno, že by podnikatelskou činnost po svém otci převzal Kellnerův syn Petr. „Petr je chytrý, šikovný, introvertní mladík. Velmi podobný svému otci. Částečně i své matce. Zajímá se o něj (byznys) velmi, žije v zahraničí a tam si dělá svůj byznys. Protože pracovat se jménem Petr Kellner v Česku by bylo velmi obtížné. Prošel stáží v KPMG a rok pracoval také v PPF,“ řekl Dostálek.

Vzpomněl i na to, jak mu v některých uvolněnějších chvílích v kanceláři Petr Kellner vyprávěl zážitky z provozování adrenalinových sportů. „Když byl čas, vytáhl notebook nebo mobil a ukazoval mi fotky z heliskiingu, z kitování a podobně,“ vybavuje si Dostálek.

Právě heliskiing se ale bohužel stal Kellnerovi osudným. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že při nehodě vrtulníku v Aljašských horách, v sobotu 27. 3. 2021, tragicky zahynul zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF pan Petr Kellner," oznámila před časem společnost PPF.

Zdrcená manželka Renáta, tři dcery a syn se s ním naposledy rozloučili před týdnem. Podle informací Blesku se obřad konal na pozemku miliardářovy vily v Dejvicích. Rakev pokrytá zelenými ratolestmi a žlutými a bílými květy stála mezi vzrostlými stromy porostlými břečťanem. Pietní místo zdobily černobílé portréty usmívajícího se Kellnera.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy