Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Noční můra v Chorvatsku: Oblíbenou destinaci Čechů okupují obří pavouci

strach
Na Facebooku se objevily dva děsivé snímky obřích pavouků, kteří byli vyfoceni v Chorvatsku. První byl vyfocen na zemi na ostrovech Kornati, druhý byl pak zachycen na bójce v moři u města Trogir. Fotografie vypovídají o tom, že dovolenkový ráj Čechů tito pavouci pomalu zamořují.

Snímky pavouků zachycených v Chorvatsku byly zveřejněny na stránce Dnevna doza prosječnog Dalmatinca, která se věnuje dění v Dalmácii. První obrovský pavouk byl vyfotografován na ostrovech Kornati ležících u pobřeží mezi Zadarem a Šibenikem.

Druhý pavouk byl později vyfocen u Trogiru, kde se záhadným způsobem dostal na bójku v moři, která byla několik desítek metrů od pobřeží. Komentující ovšem zpochybňují pravost snímku, nechtějí totiž věřit tomu, že sotva zmizel žralok, který turisty ohrožoval, objevil se další tvor, kterého by se lidé měli bát.

Podle serveru dnevno.hr, který na případ upozornil, by měli zachycení pavouci být slíďáci. Ačkoliv se jedná o jedny z největších pavouků v Evropě, nejsou člověku nikterak nebezpeční, arachnofobiky však dokážou pěkně vyděsit.

Mohlo by vás zajímat

Další články