Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Noční můra Terezy H. je téměř u konce: Tatínek jí poslal peníze na letenku, čeká se už jen na jednu věc

Pašeračka Tereza Hlůšková.
Zdroj: Profimedia
Propuštění

Tereza H. (25) je každým dnem blíže k vytouženému návratu do ČR. Minulý týden byla propuštěna z pákistánského vězení a nyní už jen čeká na vydání pasu a dalších osobních věcí. Jak informoval deník Blesk s odvoláním na zdroj blízký osvobozené Češce, tatínek jí už poslal peníze na letenku. 

Čtyřletá noční můra je téměř u konce. Tereze H. po propuštění z věznice Kot Lakhpat zbývá už jen poslední krok, aby se vrátila k rodině do Čech. Mladá žena už jen čeká, až jí pákistánské úřady vydají pas a osobní věci. "Podle právníka soud vyřizuje žádost o vydání pasu, stejně tak i jiných věcí včetně kufru," uvedl zdroj z Láhauru pro deník Blesk.

Tereza si zároveň už zařizuje letenku do ČR. "Podle mých zdrojů poslal tatínek na ambasádu peníze na letenku. Tereza pak v noci po telefonu hovořila se svou rodinou. Zatím ji nikdo nesmí vidět, je ukrytá," prozradil zdroj Blesku.

České ministervstvo zahraničí tají, kde se pětadvacetiletá Češka aktuálně nachází. Důvodem jsou obavy o její zdraví. Když totiž u soudu vysvětlovala, jak se jí v minulosti do kufru dostalo téměř devět kilogramů heroinu, vypovídala i o drogové mafii.

Soud ji osvobodil

Mladá Češka byla 10. ledna 2018 zadržena na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhauru. Měla se snažit propašovat necelých 9 kg heroinu, které převážela v kufru. Tvrdila, že je nevinná. Drogy jí údajně někdo podstrčil, do Pákistánu prý přiletěla kvůli modelingu. Následně tvrdila, že v zemi chtěla studovat islám.

V březnu 2019 byla odsouzena k osmi rokům a osmi měsícům vězení a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní "v rozporu s fakty" a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí před několika týdny dal za pravdu a Tereza byla zproštěna obžaloby.Související články

Další články