Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Noční můra producentů: Tohle je 10 nejvíc přeplácených herců a hereček za rok 2013

Dostávají za své filmy spoustu peněz, ale ty filmy ani pořádně
nevydělávají.
Zdroj: archiv distributorů
+ Dalších 6 fotografií

Je všeobecně známo, že herci v hollywoodských filmech dostávají obrovské spousty peněz, že ani nevědí, co s nimi. Za měsíc natáčení si můžete vydělat tolik, kolik si za tu dobu nevydělá ani Andrej Babiš se všemi svými firmami. Občas jsou ale herci vyloženě přepláceni, protože ačkoli dostávají obrovské honoráře, jejich filmy vlastně moc nevydělávají. A kdo mezi takové patřil v roce 2013?

1. – Adam Sandler

Tenhle komediální herec běžně dostává za svou roli kolem 15 milionů dolarů, ale v minulém roce si zahrál například v příšerné komedii Jack & Jill, která sice v kinech vydělala 150 milionů dolarů, ale stála 80 milionů. Studia běžně berou tak polovinu z toho, co se vydělá v kinech, takže na tomhle snímku dost prodělali. Pak hrál ještě v Můj otec je šílenec, což byl ještě větší propadák. Tenhle film stál 70 milionů a v kinech vydělal jenom 57 milionů. Ajaj.

2. – Katherine Heigl

Takhle krásně vypadající herečka se nejprve prosadila díky seriálu Chirurgové a pak vyrazila pořádně hrát také ve filmech. Po úspěšném filmu 27 šatů se o ní mluvilo jako o nové hvězdě romantických komedií, a tak mohla požadovat velké honoráře. Ale všechny její další filmy už byly velkými komerčními propadáky.

3. – Reese Witherspoon

Další bývalá hvězda romantických filmů, která měla pár hitů v kinech, čímž si zajistila obrovské honoráře. Ty se ovšem v poslední době příliš nevyplácejí, protože její tři poslední filmy, ve kterých se objevila, rozhodně nebyly žádným hitem. Také se snaží svou kariéru trochu oživit a začíná hrát v menších, nezávislých filmech za méně peněz.

4. – Nicolas Cage

Jelikož má herec Nicolas Cage finanční problémy a velké dluhy, musí brát všechny role, které se mu naskytnou, a vytřískat z nich co nejvíc peněz. Je ale s podivem, že mu všechna filmová studia stále ty miliony platí, když filmy jako Unesená nebo Zmrzlá zem byly hrozné propadáky (Unesená vydělala v kinech jenom 300 tisíc dolarů!).

5. – Kevin James

Je to vycházející komediální hvězda. Všichni v Hollywoodu si mysleli, že našli nového komika, kterého budou všichni milovat, ale třeba taková komedie Profesor v ringu ukázala, že zase taková hvězda a tahák lidí do kin to nebude.

6. – Denzel Washington

Je to velká hvězda, může požadovat velké honoráře, ale filmy, ve kterých se objevuje, většinou vydělávají okolo 80 milionů dolarů, zatímco jejich rozpočty jsou dalece za 60 miliony dolarů.

7. – Steve Carell

Opustil seriál Kancl, protože byl přesvědčen, že se z něj stane velká hollywoodská star a šel samozřejmě také za lepšími penězi, než které dostával za to, že se týden co týden objevoval na televizní obrazovce. Ano, peníze dostává pořád, ale když se objevil v nějakém drahém a velkém filmu, většinou šlo o propadák. Mnohem víc se mu daří, když hraje v menších filmech za méně peněz.

8. – Jennifer Aniston

I tahle herečka z Přátel není zase takovým tahounem kin. Spoustu milionů dostala například za roli v komedii Tohle je ráj, která stála kolem 50 milionů, ale v kinech jich vydělala pouhých sedmnáct.

9. – Matt Damon

Rád se objevuje v menších filmech za méně peněz, ale když už se stane hvězdou nějakého velkorozpočtového filmu, většinou to v kinech nedopadne příliš dobře. Elysium stálo 115 milionů dolarů a v kinech vydělalo jenom 93 milionů, dokonce i Happy Feet 2, kde namluvil jednu postavu, získalo v kinech pouhých 64 milionů, zatímco rozpočet byl minimálně dvojnásobný.

10. – Ryan Reynolds

Dříve byl tenhle hezounek tahákem romantických komedií, ale něco se stalo a ačkoli dnes dostává hlavní role ve velkorozpočtových filmech jako v Green Lantern nebo R.I.P.D., nikdo na ty filmy moc nechodí. Green Lantern byl v kinech téměř 100 milionů v minusu, R.I.P.D. totéž.

Související články

Další články