Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Noční můra každé těhotné ženy: Tyhle děti se narodily se srdcem bijícím mimo tělo

Alarmující fotografie z Číny obletěly celý svět. Dítě se tam narodilo s extrémně vzácnou vadou, kdy je jeho srdce částečně na vnější straně těla. Srdce navíc pokrývá jen tenká vrstva kůže, a tak může každou chvíli umřít. Zdravotní sestry ho jen jemně potírají a musí se vyhýbat tomuto velmi citlivému orgánu.

Dítě trpí ektopií, tedy vrozenou vadou charakterizovanou abnormální polohou orgánu. U kojenců je srdce buď částečně, nebo zcela mimo hrudník. Tato vada může způsobit, že srdce může být umístěno kdekoliv od krku ke spodní části břicha. Ve většině případů vyčnívá ven z hrudníku přes hrudní koš.

S touto vadou se narodí osm dětí z milionu, 90 % z těchto dětí buď zemře při porodu, nebo umírá do tří dnů. Obvykle na infekci nebo srdeční selhání. Nikdo zatím přesně neví, jak je to možné. Podle všeho to nejspíš souvisí s problémy v začátku těhotenství.

Vývoj svalů, které drží orgán dítěte, totiž selže, a to vede k prasknutí přes sotva vyvinuté svaly a kosti a roste mimo kůži. Častěji se rodí s touto vadou holčičky než chlapečci.

Mírný náraz nebo pád může dítě okamžitě zabít. Tito kojenci jsou léčeni v rukavičkách a musí se s nimi zacházet opravdu velmi opatrně. Denně jsou vystaveni riziku vzniku rozsáhlé vnitřní infekce dutiny břišní. Jen 50 % dětí s touto vadou dosáhlo věku 12 let.

Související články

Další články