Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Noční jízda mistrovské Sparty: Party na benzínce i rozjetý Rosický. Oslavy narušili těžkooděnci

Divoké oslavy Sparty
Zdroj: Instagram
Předchozí Další
+ Dalších 38 fotografií
Oslavy titulu

Fotbalisté Sparty po jednoznačné výhře 5:0 v Mladé Boleslavi slavili mistrovský titul ve Fortuna lize. Sparťané obhájili titul po dlouhých 23 letech, a tak se rozjely bujaré oslavy hned po finálním hvizdu. Následně se již notně rozjaření sparťané přesunuli domů na Letnou, kde je přivítaly stovky věrných fanoušků. Podle zjištění redakce eXtra.cz se pak novopečení mistři vydali do centra města, kde pařili do ranních hodin.

Fotbalisté Sparty mají za sebou náročný, ale nezapomenutelný večer. Po dlouhých 23 letech totiž dokázali obhájit mistrovský titul, a tak mohly začít bujaré oslavy. Ty se rozjely ihned po skončení zápasu, v němž Sparta převálcovala Mladou Boleslav 5:0. Albánský útočník Indrit Tuci na nic nečekal a do ruky vzal světlici.

Čtyřgólový střelec utkání Jan Kuchta, který se nechvalně proslavil svojí zakázanou pařbou v olomouckém klubu Belmondo během reprezentačního srazu, se začal objímat se spoluhráčem Qazimem Lacim a spolu s fanoušky začali skandovat pokřik "Kozička, Belmondo!". Poté se hráči přesunuli do kabiny, kde alkohol začal téct proudem.

Hrdina Priske

Do autobusu, který zamířil směr Praha, tak čerství mistři nastupovali ve velmi veselé náladě. Sparťané stejně jako při loňských oslavách zastavili na benzínce, kde si koupili sluneční brýle. „Hoši, tak to bude dlouhá noc,“ zahlásil slovenský kanonýr Lukáš Haraslín, který pak z legrace usedl za volant autobusu, jak uvedl web iSport.cz.

Na benzínce se sešli i fanoušci, kteří začali skandovat jméno kouče Briana Priskeho, který dokázal dovést Spartu k dalšímu titulu. "Danish mafia" (v překladu dánská mafie, pozn. red.) skandovali společně s hráči. Dánský kouč ani řidič autobusu Pavel Jelen neunikli sprše šampaňského.

Rozjetý Rosický

Když fotbalisté dorazili na Letnou, čekalo je přivítání od obrovského davu fanoušků, kteří při příjezdu autobusu zapalovali červené světlice a skandovali: "Mistři!" Během společných oslav si fanoušci vyžádali na balkon stadionu i Tomáše Rosického. Na sportovním řediteli Sparty bylo znát, že má už nějaké to promile v krvi.

Party v Kozičce

Následně se fotbalisté přesunuli do centra Prahy, konkrétně do baru Kozička, který je známý tím, že do něj rádi chodí celebrity i známí sportovci. Jméno proslulého podniku se během večera několikrát skandovalo. V tomto klubu následovala divoká party do ranních hodin.

Zásah těžkooděnců

Jediné, co trochu pokazilo sparťanské oslavy, bylo chování těžkooděnců na mladoboleslavském stadionu. Na sociálních sítích kolují videa, na nichž je vidět, že policisté bezprostředně po výhře zatarasili fanouškům cestu na trávník. K tomu mnohdy přehnaně reagovali, a dokonce používali slzný sprej. „Táhněte domů,“ křičeli naštvaní sparťané. Někteří fanoušci museli být ošetřeni záchranáři, na internetu také kolují záběry, na nichž si mnou oči děti. Oslavy titulu s fanoušky na hřišti jsou přitom ve světě běžnou záležitostí. Není proto divu, že zásah těžkooděnců je u mnohých fanoušků fotbalu (nejen Sparty) terčem kritiky.

Na mistrovské oslavy fotbalové Sparty se podívejte v naší fotogalerii.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy