Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Noční bouřky zasáhly celé Česko! Na jihu je několik tisícovek domácností bez elektřiny

V noci z pátku na sobotu se Českem přehnala studená fronta z Německa. Výstrahy padly pro Moravu, Slezsko a Vysočinu. Na jihu Čech je však situace nejhorší. Několik tisícovek domácností je bez elektřiny.

Na některých místech Česka stále prší. Nejvíce je postižený Jihočeský kraj, kde si několik tisíc lidí nemůže ani rozsvítit. Společnost E.ON zaznamenala 45 poruch vysokého napětí.

"Problém se týká celého kraje, bouřková fronta se prohnala přes celé jižní Čechy a postiženy jsou všechny okresy a výpadky jsou hlášeny i Vysočině. Mezi největší lokality, které jsme měli bez dodávek elektřiny, patřily například Kaplice nebo Kamenice na Lipou. Části těchto městských aglomerací se nám podařilo už částečně zprovoznit,“ řekl pro iDNES.cz v devět hodin ráno mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Situace se postupně zlepšuje, ale popadané stromy komplikují přístup k vedení vysokého napětí. Prioritně se řeší problémy v silně obydlených oblastech a postupně se přechází do těch rekreačních.

Opravy budou trvat určitě celou sobotu. Do večera by se počet poškozených domácností bez proudu měl z tisíců zmenšit na stovky.

Související články

Další články