Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nizozemští fotbaloví chuligáni projdou Prahou: Těmto místům se radši vyhněte

Slavia versus Feyenoord Rotterdam: Holandští chuligáni projdou Prahou
Zdroj: Profimedia
Fotbal

Na bezpečnost při čtvrtečním utkání Slavie s Feyenoordem Rotterdam bude dohlížet několik stovek policistů. Policie očekává, že na zápas dorazí i radikální příznivci hostujícího týmu, kteří se dříve zapojili do násilností v nizozemském městě. Tiskový mluvčí policie Jan Daněk pro eXtra.cz prozradil, kudy půjde průvod fanoušků a kterým místům bude lepší se pro jistotu vyhnout. 

Fanoušci Feyenoordu se předvedli už ve středu, kdy zhruba tři tisíce z nich dorazily do Prahy. Policie vpodvečer zadržela jednoho z holandských chuligánů poté, co na Staroměstském náměstí odpálil zábavní pyrotechniku, která zranila ženu. "Jednalo se o ženu ve věku kolem 45 let, její zranění není vážné. Záchranáři ji převezli do nemocnice," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Pražská policie očekává, že ani dnešní průvod nizozemských chuligánů na stadion v Edenu se neobejde bez komplikací. Posílila proto čtvrteční hlídky. "Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici bude i policejní vrtulník," uvedl mluvčí Jan Daněk. Pražské policisty podle něj posílí jejich kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem.

Začíná se na Staromáku

Podle zatím zjištěných informací se příznivci fotbalového klubu Feyenoord mají ve čtvrtek odpoledne přesouvat z centra metropole ke stadionu ve Vršovicích. "Pochod by měl začít na Staroměstském náměstí, pokračovat metrem ze stanice Staroměstská na Jana Želivského a následně pěšky ke stadionu. Začínat by měl někdy kolem 16. hodiny. Hlídky jsme posílili v centru, na avizované trase a v okolí stadionu," řekl pro eXtra.cz Daněk. Uvedeným místům tak bude lepší se vyhnout.

Utkání začne v Edenu ve čtvrtek v 18:45. Po zpřísnění protikoronavirových pravidel se už fanoušci s výjimkou dětí nedostanou na stadion po předložení negativního testu, vstup jim umožní pouze dokončené očkování nebo prodělání nemoci v posledních šesti měsících. Slavia navíc vzhledem k aktuální epidemické situaci zastavila veřejný prodej vstupenek.

Související články

Další články