Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Nizozemsko ovládl strach: V tramvaji v Utrechtu se střílelo, několik raněných a jedna oběť

útok
V pondělí v nizozemském městě Utrecht proběhla v tramvaji střelba. Tu měl na svědomí neznámý pachatel, který je nyní na útěku. Policie oblast uzavřela a tramvajová doprava v celém Utrechtu je uzavřena. Policie začala útok vyšetřovat jako možný teroristický čin a zatím hlásí jednu oběť.

Svědkové události vypověděli, že pachatel měl několik kompliců. Na místě zasahuje policie jejíž mluvčí potvrzuje, že pachatel unikl. Na místě incidentu je navíc i několik zraněných. Střelba měla začít v pondělí v 10:45 ráno.

Mimo tramvajové dopravy byla v Utrechtu pozastavena nejen hromadná, ale i soukromá doprava. Na místo kromě policie dorazilo také speciální protiteroristické komando. Útok proběhl na stanici 24. listopadu. Vyšetřovatelé po pachateli a případných komplicích intenzivně pátrají.

Na místo dorazilo i několik záchranářských vozů, pro těžce zraněné přiletěl i vrtulník. Přesný počet zraněných osob zatím není znám. Záchranáři na místě resuscitovali 3 osoby, jedna žena byla zasažena několika ranami do hrudi. Jedno z těl bylo přikryto bílou plachtou.

Očitý svědek Jimmy de Koster řekl televiznímu kanálu RTV, že viděl čtyři muže střílet na ženu, která se sesunula k zemi a křičela, že nic neudělala. Útočníci se měli dokonce snažit ji vláčet, nakonec ji ale pustili. Podle de Kostera měli všichni 4 muži odejít z místa činu jiným směrem a rozutéct se.

Nizozemský premiér Mark Rutte zrušil jednání koalice a sejde se s krizovým štábem, situací je prý velmi znepokojen.

Podle posledních informací policejní komando obklíčilo dům nedaleko místa činu, údajně se z něj ozývá střelba. Policie v souvislosti se střelbou pátrá po Gökmanu Tanisovi (37), narozeném v Turecku. Lidé se nemají pokoušet se ho zadržet, pokud ho uvidí, mají podat informace policii. Údajně by se mohlo jednat o odvetu za útok Brentona Tarranta na mešity na Novém Zélandu.

Mohlo by vás zajímat

Další články