Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nizozemská mistryně světa zemřela: Lara van Ruijven v 27 letech podlehla těžké chorobě

Nizozemská mistryně světa zemřela: Lara van Ruijven v 27 letech podlehla těžké chorobě
Zdroj:
+ Další fotografie
úmrtí
Rychlobruslařská hvězda Lara van Ruijven zemřela v pátek na následky autoimunitního onemocnění. Mistryně světa se dožila pouhých 27 let. Za svůj krátký život se stala první nizozemskou ženou, která získala světový titul.

Zdravotní problémy začala mít Lara van Ruijven v Pyrenejích, kde se zúčastnila tréninkového kempu. Před dvěma týdny tak musela být hospitalizována na jednotce intenzivní péče v Perpignanu ve Francii.

Ani přes podstoupení dvou operací se její zdravotní stav nezlepšil. Mistryně světa se tak cítila stále hůře a musela být uvedena do umělého spánku. Její autoimunitní onemocnění totiž způsobovalo vnitřní krvácení, a to i do mozku. Choroba byla příliš silná a Lara nakonec v 27 letech podlehla.

Lara van Ruijven bylo členkou holandského týmu a stala se mistryní světa na 500 metrů. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu vyhrála bronz v závodě družstev.

O zdravotním stavu rychlobruslařky pravidelně informoval její trenér Jeroen Otter. "Právě jsme obdrželi hroznou zprávu. Je to obrovská ztráta pro sportovní svět," uvedl reprezentační trenér.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy