Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Nina Špitálníková: Těhotná jsem zůstala sama a chtěla na potrat, dnes je vše jinak

+ Další 3 fotografie

Herečka Miluše Bittnerová (44) do své talkshow zve mnoho zajímavých osobností, tentokrát Na kafeečko pozvala naši přední koreanistku a odbornici na Korejskou lidově demokratickou republiku Ninu Špitálníkovou (34). Češka, která jako jediná na světě dvakrát studovala univerzitu v KLDR a dokonce prošla i výslechem tamní tajné policie, se rozpovídala o tom, jak nebyla připravená na mateřství a co změnilo její názor na děti. 

Není jen vynikající spisovatelkou a přední českou odbornicí na KLDR, Nina Špitálníková je také milující matkou pětiletého kloučka Malcolma. V rozhovoru s herečkou Miluší Bittnerovou ale přiznala, že na tuto životní roli nebyla vůbec připravená.

Opustil ji těhotnou

"Přítel mě opustil v těhotenství a já jsem dítě nikdy nechtěla. Najednou jste těhotná a to dítě nechcete," svěřila se spisovatelka v pořadu Na kafeečko, který Miluška natáčí pro portál Lifee.cz. "Tak jsem to s tím partnerem řešila a on začal, že jako spirituální kecy v kleci. Takže jsem si to děcko potom nechala, on si to rozmyslel v 11. týdnu těhotenství, takže já jsem v těch 11 týdnech šla na ten potrat a teď jsem tam viděla - ty, ono už to má nožičky a ruce. A tak jsem si říkala: Ty jo, to už snad ani morálně nejde," vyprávěla Špitálníková o svém těhotenství s dítětem, které vlastně ani nechtěla. Nakonec porodila měsíc před termínem. 

"Já jsem šla do té nemocnice a já jsem je prosila, ať mi ho tam ještě chvilku nechají, že nejsem ready. A oni na mě koukali jako na úplného blázna. Jako že řekli: Slečno, to jste se úplně… A já říkala: Já nechci ještě. Nechci ještě děcko."

Ani po porodu ji mateřství nepřestalo děsit. tval mě pořád takový ten status té mámy. Nebo jsem v hlavě nedokázala nějak jako natransformovat. A když se člověk podíval prostě na Google a dal si: svobodná máma, tam všechno byly strašný horory. Musíte skončit s prací, nevyspíte se, bla, bla, bla. A já jsem říkala: No tak to je prostě jako v hajzlu."

Všude spolu

Nakonec se ale rozhodla ještě v porodnici koupit letenky a vydat se i s malým na cestu. "No, takže jsem koupila tu letenku, myslím jako vlastně už z nemocnice a pak mu bylo 8 týdnů a jeli jsme… A ještě jak byl předčasně narozený, tak on měl asi jako 2,50 kg, když jsme jeli, takže byl úplně jako strašně malý. Doktorka naštěstí je super, takže ta mě v tom podpořila. Říkala: Když se budete cítit dobře, jeďte. Tak jsme jeli a vím, že jsme byli v Barceloně poprvé a tam si to mateřství sedlo. Tam jsem vlastně zjistila, že je to úplně jako fuk, že můžu s ním cestovat, že je to úplně jedno," vyprávěla krásná maminka s tím, že od té doby už letěli šestapadesátkrát. "Od Afriky, Latinský Ameriky, přes Evropu, přes Asii, takže už jako má se mnou nalítáno. A on je úplně geniální, jak už lítá fakt jako od malička, tak on prostě je v letadle strašně hodný," chválí teď svého syna, kterého miluje nade vše.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy