Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Nina (†6) měla střevní virózu! V nemocnici ale NÁHLE ZEMŘELA a policie viní dvě lékařky!

SMRT HOlČIČKY
To, co prožívají rodiče Ľubomír a Dana Chuchelovi ze Slovenska, si málokdo dovede představit. Jejich milovaná dcera Nina (†6) měla střevní virózu a skončila v trenčínské nemocnici. Na první pohled banalita. Jenže holčička se z nemocnice už domů nedostala. Zemřela na dehydrataci a policie už z její smrti stihla obvinit dvě lékařky.

Tragický incident se odehrál před pěti lety a upozornil na něj dnes server Blesk.cz.

Úmrtí šestileté Niny na Slovensku vyvolalo velkou vlnu emocí. Teď, téměř na den výročí smrti malé holčičky, slovenská Generální prokuratura rozhodla, že tragédii policie znovu vyšetří. Jedná se o naprosto nečekaný posun.

Rodiče dívky jsou toho názoru, že za její smrtí stojí personál trenčínské nemocnice. „Ninku vůbec nemonitorovali, pozdě jí podali antibiotika a byla dehydratovaná,“ promluvil otec Ľubomír. "Udělali několik osudových chyb. Prosili jsme je, aby jí dali víc infuzí anebo antibiotika,“ dodal ještě zdrcený rodič.

Trenčínská krajská policejní mluvčí Elena Antalová teď potvrdila, že nové vyšetřování přineslo velký zvrat. "Policejní vyšetřovatel odboru kriminální policie vznesl obvinění dvěma lékařkám z přečinu usmrcení,“ sdělila Antalová.

Obviněné lékařky měly v nemocnici jako ošetřující doktorky porušit povinnost vyplývající z jejich zaměstnání. Zanedbaly péči při ošetřování malé Niny a hrozí jim teď až pět let za mřížemi.

„Ninku nám už nic nevrátí, ale jsme rádi kvůli rodičům dalších dětí, které by se takovýmto lékařům neměly dostat do rukou,“ uzavřeli rodiče.

Podobných případů se v posledních měsících a letech děje nespočet. Naposledy jsme vás například informovali o tragické smrti Jakoubka (†2).

Mohlo by vás zajímat

Další články