Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nikola z Bohumína byla v 8. měsíci těhotenství: Zemřít v ohnivém peklu ji viděla spolužačka

Nikola z Bohumína byla v 8. měsíci těhotenství: Zemřít v ohnivém peklu ji viděla spolužačka
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
požár v Bohumíně
Rodinnou oslavu v Nerudově ulici v Bohumíně v sobotu zachvátily plameny. Mezi jedenácti oběťmi byla také těhotná Nikola. Tu viděla umírat její bývalá spolužačka ze základní školy Kateřina Mirgová.

Požár v Bohumíně sledovalo v sobotu večer mnoho lidí nejen v médiích, ale také na vlastní oči. Ohnivé plameny zachvátily celý byt v 11. patře. Jediná možnost, jak se pokusit zachránit si vlastní život, tak byl skok z okna.

Jednou z přihlížejících byla i osmnáctiletá Kateřina Mirgová. Ta navštěvovala stejnou základní školu jako Nikola, která na místě také zahynula. „Bylo pro mě traumatizující jen se na to dívat. Nedokážu si představit, co prožívala ona,“ popisuje Mirgová pro web iDNES. Ve chvíli, kdy byla venku, si všimla velkého dýmu a lidí, kteří z okna volali o pomoc. Zachránit si život skokem z okna zkusila právě Nikola mezi prvními. „Ta vypadla z okna jako první, když sklouzla z parapetu. Někdo se ji ještě snažil chytit, ale nepovedlo se mu to. Za ní pak následovali další,“ líčila Mirgová.

Prokletý dům

Během pekla, které oběti zažívaly, se snažily zachránit alespoň své děti. „Viděla jsem, jak kdosi drží dítě v náručí a snaží se jej přenést na vedlejší balkon, kde nehořelo. Jenže to asi v těch hrozných podmínkách nestihli, a tak se vrátili zpět dovnitř,“ vyprávěla svědkyně tragédie. Jejich životy se však zachránit nepodařilo.

V bytě tak zahynuly čtyři děti, mezi kterými bylo i jedno nenarozené. Teprve sedmnáctiletá Nikola byla údajně těhotná. „Byla v osmém měsíci, čekala holčičku,“ objasnila Mirgová. Dodala, že místní lidé si podle ní myslí, že je dům prokletý. Před dvěma lety tu totiž mladá dívka také skočila z okna. Jednalo se však o sebevraždu.

Bestiální čin

Děsivý požár v panelovém domě podle všeho založil Zdeněk K., jenž byl otcem zesnulého Lukáše (†30). Na rodinnou oslavu nebyl pozvaný. Přesto dorazil s lahví benzinu a hořlavinu zapálil. Na sešlosti byl kromě jeho syna i vnuk, snacha a bývalá manželka. Spekuluje se, že bestiální čin uskutečnil z pomsty.

Související články

Další články