Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Nikol Leitgeb se kvůli Martínkovi pustila do ministra Válka: Chybí mi u vás lidskost, vzkazuje mu

Nikol Leitgeb: U Vlastimila Válka mi chybí lidský přístup, říká
Zdroj: koláž eXtra.cz/ profimedia
+ Další 2 fotografie
vzkaz

Nikol Štíbrová zažívá hořkou zkušenost s Vlastimilem Válkem. Stalo se tak poté, co se chtěla ministerstva zdravotnictví zeptat na možnosti léčby malého Martínka, na kterého se skládalo celé Česko. Influencerka se na Instagramu vyjádřila, že čekala alespoň trochu lidský přístup, dostalo se jí ale jen odměřené odpovědi.

"Hele, já spoustě věcí nerozumím, mám asi strašně jednoduchý uvažování, jsem naivní, nic moc často o věcech nevím a jenom mám takový domněnky, ale víte, co mě často štve na tom chování politiků? Chybí mi u nich nějakej lidskej přístup," řekla prostřednictvím stories na Instagramu Nikol Leitgeb. Zřejmě mělo jít o reakci na přístup ministra Vlastimila Válka, kterého se předtím pokusila oslovit s prosbou o pomoc při stomilionové sbírce pro nemocného Martínka.

Herečka a influencerka Nikol Leitgeb, která se v podobných charitativních projektech angažuje pravidelně, se rozhodla obrátit na ministra Vlastimila Válka a zeptat se ho, jakým způsobem by mohl stát Martínkovi pomoci. "Možná jste si všiml případu dvouletého Martínka, který trpí vzácnou a velmi vážnou nemocí. V současnosti se na jeho uzdravení skládají tisíce lidí, i ti, kteří mají sami málo. A to proto, že pojišťovna odmítla léčbu uhradit," vysvětluje Nikol ve zprávě ministrovi, kterou uveřejnila na svém instagramovém účtu.

"Suma, kterou musíme vybrat, aby dvouleté dítě mohlo žít dál, je 100 milionů korun. Čas běží. Chtěla jsem Vás poprosit o radu – kde vzít a tzv. nekrást," ptala se ministra. Odpověď, které se jí dostalo, byla poněkud vyhýbavá. Výrobce podle něj nepožádal o mimořádnou úhradu léků a Válkovo ministerstvo nemůže do takové situace nijak zasáhnout. Pomoc z ministerstva zdravotnictví tak nepřišla.

Neřekl nic navíc, stěžuje si Nikol

Válkova odpověď však Leitgeb nepotěšila z mnoha důvodů. "Rozumím, že je tu nějaká situace, se kterou politik neumí nic udělat, není to v jeho silách, ale normální člověk řekne, že je to na ho*no, nemůžu s tím nic dělat, ale půjdu a udělám nějakou speciální sbírku na ministerstvu zdravotnictví, zkusím tady zatahat za nitky, je mi to strašně líto, chápu, že jsou rodiče zoufalí... Prostě řekneš něco navíc, ne?" uvedla Nikol k reakci ministra Válka na příspěvek pro léčbu Martínka s tím, že ona je ale prý naivní a uvažuje jednoduše.

Válek už čelil nelibým reakcím veřejnosti za své výroky několikrát. Lidé si ho pamatují hlavně kvůli nepříliš empatickým větám o shánění nedostatkových léků. "I v Česku fungují lékárny, kde Nurofen k dispozici je. Pokud obvoláte sto lékáren, určitě narazíte na řadu společností, kde bude k dostání," radil tehdy zoufalým rodičům podle Seznam Zpráv.

Související články

Další články