Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nikol Dotková založila nadaci na pomoc týraným ženám a dětem: Byl to vždy můj sen, říká modelka

Nikol Dotková založila nadaci na pomoc týraným ženám a dětem: Byl to vždy můj sen, říká modelka
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
nadace
Modelka Nikol Dotková není jen krásná, má také srdce na správném místě. Odjakživa chtěla pomáhat druhým v tíživých situacích. Proto se sympatická modelka společně se svou kamarádkou rozhodla založit Nadační fond Lauren, který pomáhá týraným ženám a dětem.

"Podporujeme na své náklady lidi, kteří jsou v tíživých a kritických situacích. Například matky, ženy, které zůstaly samy po porodu nebo nemají kde bydlet. Ženy, které opustil chlap a zůstaly samy s dětmi nebo jsou týrané a nemají kam utéct, protože jsou závislé na muži a nemají finanční prostředky. Zkrátka se snažíme podpořit ženy a pomoci dětem, aby se nebály mluvit o svých problémech," popsala eXtra.cz Nadační fond Lauren Nikol Dotková. Ta nadaci založila společně se svou kamarádkou Barborou Křepelkovou.

Náplní Nikol a Barbory je shromáždit co největší množství finančních prostředků na podporu týraných žen a dětí, na jejich znovuzačlenění do společnosti a na zlepšení kvality jejich života. Jak píšou na oficiálním webu www.nflauren.cz, snaží se zajistit finance i na školní a mimoškolní výchovu nebo léčby a zdravotnické pomůcky. Mimo jiné pořádají benefiční, kulturní a sportovní akce.

Sympatická modelka vždy toužila pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují, a založením si tak splnila svůj sen. "Vždy jsem si přála něco takového mít a doufám, že nadačním fondem pomůžeme spoustě dětem a ženám, abychom jejich problémy vyřešily," řekla eXtra.cz Dotková s tím, že konečně našla to, co ji opravdu baví.

Přesto, že se nyní plně věnuje pomáhání druhým, modelingu nedává sbohem a stále dostává plno nabídek. Většina módních přehlídek ale byla zrušena kvůli šíření koronaviru. Nikol ale nezoufá a ve volných chvílích se věnuje například focení do katalogů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy