Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Niki Lauda už závodí v nebi: Na rakev dali milovanou helmu. Kdo z přátel se přišel rozloučit?

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Pohřeb
Rakouský pilot Niki Lauda zemřel ve věku 70 let. Patřil k největším legendám motoristického sportu. Smuteční mše proběhla ve Vídni. Kdo se s pilotem přišel rozloučit?

Třikrát vyhrál titul mistra světa v F1. Jenže legendu z něj udělalo těžké zranění z Nürburgringu v roce 1976. Lauda tehdy po děsivé nehodě téměř uhořel. Jenže tento zarputilý chlapík se nikdy nevzdával. Ještě v průběhu sezóny se dokázal vrátit a skončil na senzačním 4. místě.

O Laudovi také vznikl velmi úspěšný film. Jmenuje se Rivalové (Rush) a pojednává o soupeření s Jamesem Huntem. Lauda prostě navždy zůstane ikonou a legendou motoristického sportu.

Na poslední rozloučení do Vídně dorazilo asi 500 smutných hostů. K rakvi, na které byla odložena Laudova helma, se přišli poklonit úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, herec Arnold Schwarzenegger, závodník Gerhard Berger nebo rakouský kancléř Sebastian Kurz.

Slavný pilot zemřel dne 20. května obklopen svou rodinou v univerzitní nemocnici v Curychu. Příčinou smrti byly vleklé zdravotní problémy.

Související články

Další články