Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují, prohlásil Andrej Babiš!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Kauza premiéra ČR
Obří demonstrace proti Andreji Babišovi (ANO, 64) proběhla ve čtvrtek večer v centru Prahy na Václavském náměstí. Kvůli zájmu ohromného množství lidí musela být přesunuta z původního Malostranského náměstí. Lidé volali, že chtějí, aby Babiš rezignoval kvůli údajnému únosu svého syna Andreje (35). Premiér odlétá pracovně do Bruselu, ale ještě předtím prohlásil několik zajímavých slov.

Premiér Andrej Babiš (64) dnes před odletem do Bruselu, kde bude jednat o dlouhodobém rozpočtu Evropské unie, ale i o migraci, měl emotivní proslov.

"Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují. Nikdy," řekl Babiš. "Pokud budu odvolaný, fajn," dodal rozladěným hlasem premiér.

Babišovi se nelíbí, že kauza s jeho synem z minulého manželství přišla zrovna v době, kdy byl mimo Českou republiku. Navíc se zlobí, že vše proběhlo za jeho zády. Babiš mladší tvrdí, že právě jeho otec, který je stíhán za dotační podvody v kauze Čapí hnízdo, chtěl, aby zmizel. Andrej Babiš junior posléze reportérům TV Seznam řekl, že ho tehdy zaměstnanec Agrofertu jménem Protopopov proti jeho vůli odvezl na Krym, kde byl údajně několik dnů držen.

Premiér Andrej Babiš (64) se pro redakci eXtra.cz k celé kauze vyjádřil takto: "Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku. Moje dcera trpí bipolární chorobou. Mého syna nikdo neunesl, z ČR odjel dobrovolně. Tuto věc prošetřovala policie a sama došla k závěru, že se únos nikdy nestal. Odmítám tuto manipulaci a nehorázný tlak novinářů na orgány činné v trestním řízení. Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem jim svým vstupem do politiky způsobil."

Oznámil také, že mu v noci volala bývalá manželka a byla zcela zděšená: "Na dveře bytu v Ženevě, kde spí můj syn Andrej, bouchají teď nějací lidé. Volala mi jeho vyděšená matka. Mezi českými novináři se prý dnes říkalo, že se na tu adresu někteří vydají. Žádám je, aby odešli! Nepochopili jste, že je syn nemocný? To jste opravdu tak bezohlední?" napsal Babiš na svém profilu na sociální síti.

Související články

Další články