Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nikdo nevidí její slzy: Smrtelně vyhublou slonici týrají na náboženském festivalu

Slon je vyhublý až na kost.
Zdroj: facebook Save Elephant Foundation
Předchozí Další
smutný pohled
Smutný pohled se naskytl lidem, kteří viděli fotografii ze Srí Lanky, na které stojí otřesně vyhublý slon přikrytý barevným hábitem. Na kost vyzáblý slon musí každý večer pochodovat několik kilometrů v rámci náboženského festivalu. Na nehumánní zacházení se zvířaty upozornila Lek Chailert, zakladatelka Nadace zachraňte slony.

Pod krásným kostýmem se ukrývá smutná realita. Na tristní stav slonice Tikiri upozornila aktivistka Lek Chailert, která chtěla ukázat světu, za jakých podmínek musí sloni pochodovat dlouhé kilometry každý den v rámci buddhistického festivalu ve městě Kandy na Srí Lance. Sloni jsou podle aktivistky naparáděni proto, aby se účastníci festivalu cítili požehnaně. Na stav slonů už ale nikdo nepohlíží.

"Slonice Tikiri se průvodu účastní každý večer a pochoduje v něm od začátku až do konce – do pozdních nočních hodin. Obklopená neustálým hlukem, ohňostrojem a kouřem," napsala Lek ve svém příspěvku na internetu, který vzbudil pozdvižení. Tikiri je prý jednou ze 60 slonů, kteří jsou nuceni 10 dní za sebou pochodovat v průvodu.

"Nikdo nevidí její slzy. Nikdo nevidí její na kost vyhublé tělo ani její neustále se zhoršující zdravotní stav. Nikdo si nevšímá jejích problémů s chůzí, protože má svázané nohy, aby šla pomalu," napsala dále aktivistka.

Reakce protistrany na sebe nenechala dlouho čekat. Pořadatel festivalu buddhistický chrám Sacred Tooth Relic se vyjádřil na svou obranu. Nechal se slyšet, že je o zvířata postaráno a že Tikiri nedávno navštívil veterinář.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy