Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Nikdo netušil, že provozuje sado-maso, říká pro eXtra.cz kolegyně oběti orlických vrahů. Syn jí poslal bombu poštou

Devadesátky: Osud jedné z obětí řádění orlických vrahů
Zdroj: eXtra.cz/ČT, publikováno se svolením
+ Dalších 10 fotografií
EXTRA EXKLUZIVNĚ

V dalším díle Devadesátek, oblíbeného seriálu, který premiérově vysílá Česká televize, se bude jednat hlavně o případy takzvaných orlických vrahů. V dnešním díle seriálu vám přiblížíme osud jedné z obětí jejich řádění a zároveň matky jednoho členů bandy, Anny Medkové. Nejen že její vraždu naplánoval a své kumpány přesvědčil její syn, zdravý rozum zůstává stát také nad provedením a načasováním vraždy. Bez zajímavosti ani není příběh samotné oběti, která v městečku poblíž Prahy provozovala sado-maso salon. S příběhem se svěřila redakci eXtra.cz.

Kovářská ulice v Mnichovicích je v místě, kde se odehrál jeden z případů tzv. orlických vražd, vcelku opuštěná. Samotný dům Anny Medkové už si další obyvatele nikdy nenašel a postupně zůstaly opuštěné i domy okolní. Starší žena, která prochází kolem, na náš dotaz, zda se s obětí vraždy neviděla či neznala, odpovídá překvapivě: "Pracovala jsem s ní na hradle" a ukazuje k nedaleké železniční trati. "Já jsem tam s ní pracovala, když se to stalo. Zrovna ten den měla jít na noční. Nakonec jsem musela jít místo ní. Kolem jejího domu byli pořád policajti," říká žena, která od své tehdejší kolegyně bydlela jen několik stovek metrů.

Podlehla zraněním

Anna Medková, matka Ludvíka Kuny, provozovala v Mnichovicích kromě klasického zaměstnání ještě salon, kde se svými klienty provozovala sadomasochistické hrátky. Právě to měl být zastírací důvod, proč ji měl chtít její syn Ludvík zabít a o vraždě přesvědčovat i své kumpány v čele s Karlem Kopáčem. Pravým důvodem ale byly zřejmě peníze.

Nakonec Kuna své kumpány přesvědčil a Karel Kopáč poslal Anně Medkové poštou balík složený z výbušniny a šroubů, které způsobily ženě při otevírání balíku rozsáhlá těžká zranění, kterému o několik dní později v nemocnici podlehla.

Byla to nehezká žena

"Slyšela jsem ránu a hned jsem se šla podívat, co se stalo," popisuje žena osudný den. "Okna i záclony ta tlaková vlna odhodila naproti přes ulici do zahrady, dům byl pěkně zdevastovaný. Jdu a koukám, že má Medková vysklená okna. Všude policisté. Říkám jim, že se jdu podívat, že je to moje kolegyně z práce. Až tehdy mi řekli, že tam měli sado-maso salon. Do ní byste to ani neřekli," vypráví žena a přibližuje, že Medková nebyla zrovna atletické postavy: "To byla taková - na tuhletu práci - nehezká ženská. Nepřitažlivá. Malá a tlustší, takže by nikoho nenapadlo, že by něco takového provozovala," dodává.

Dům Kuna nakonec prodal za tehdy slušný milion a půl, ještě předtím se ale v domě odehrávaly podivné kšefty. Říkalo se, že tady asi vařil a dealoval drogy, ale to jsou dohady. Dům byl po usvědčení gangu opět prodán a dnes dál chátrá. Jak je ale vidět, z paměti místních se věci, které se tu odehrály, vytratí jen velmi pomalu.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy