Dvojka, nebo Nova? Komedie, nebo horor? Jedna osamocená Nicole Kidman, nebo čtyři kamarádky, co bez sebe nedají ani ránu?

My máme jasno.

Minulý týden dávali první film Sex ve městě a ten se docela povedl, takže stálo za to se na něj koukat a my jsme vám řekli proč zde.

Dneska vám to ale rozhodně nedoporučujeme a raději si zapněte ve 23:00 ČT2. Možná budeme mít štěstí a španělský horor Ti Druzí s Nicole Kidman nám naservírují v originálním znění. (Ale dabing se taky povedl!)

1. Zatímco první film byl docela vtipný a docela poučný, ve dvojce Sexu se vyloženě řeší kraviny. Carrie a její kámošky odcestují do Abu Dhabi a Carrie se potká s Aidanem, s nímž se políbí. Pak se to řeší celý film jako skutečná nevěra. A řeší to ženy, kterým je přes čtyřicet.

2. Ve filmu je spousta vatáže, například svatba dvou gejů je roztahaná na dobrou čtvrtinu filmu, vystoupení Lizy Minelly je snad nekonečné.

3. Zatímco jindy je Samatha Jones příjemně nadrzlá a nadržená žena užívající si života, ve dvojce Sexu je to nechutná obšoustka.

4. Film je mimo realitu, je vidět, že se jedná o nastavovanou kaši a řeší se tam vskutku trapné problémy.

5. Jakmile vyjede čtveřice holek z New Yorku do Abu Dhabi, projeví se typická tamní arogance vůči jiným kulturním zvyklostem a čtyři dospělé ženy se chovají doslova jako společenská hovada.

6. Nezasmějete se ani jednou.

7. Po většinu filmu vám bude hodně trapně a budete se za hrdinky a jejich chování dost stydět.

8. Film je dobrý jenom k tomu, abyste zjistili, jak luxusní dokáží být aerolinky Emirates a jaké bohatství chovají Spojené arabské emiráty.

9. Kdo nemá rád Nicole Kidman a myslí si o ní, že je to taková nijaká herečka, bude u hororu Ti druzí velmi překvapen tím, jak dokáže zahrát zoufalou a osamocenou ženu na pokraji zhroucení, která čeká na svého muže, až se jí vrátí z války.

10. Jedná se o španělský horor. Z nějakého důvodu umí hispánští režiséři točit ty nejlepší strašidelné snímky, jméno Alejandro Amenábar je dost slavné a známé na to, aby vám zaručilo spokojenost.

11. Klasických duchařin je dneska jako šafránu a tohle je navíc stará filmová škola. Žádné HD kamery a podobně, všechno pěkně klasicky s postupně sílícím strašením.

12. Lekaček tam moc není. Spíš jen tušené zlo, z něhož vás bude mrazit, a pěkně jeden po druhém zvedat chloupky na vašem těle.

13. Děti jsou většinou v každém filmu dost otravné a divák si přeje, aby zmizely. Tady jsou naopak hodně děsivé a filmu přidávají na šťávě, ten chlapeček kouká tak, že se vám pak o tom bude zdát!

14. Všechny postavy se chovají strašně divně a rozhodně byste s nimi nechtěli nikdy žít v jednom domě ani minutu.

15. A co za tím vězí, to se dozvíte až na konci, na nějž se rozhodně vyplatí počkat! Věříme, že vás překvapí.

P. S. A prosíme, nepište nám jej do komentářů a nechte šanci i těm, kdo na Ty druhé budou koukat poprvé.