Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nicolas Cage moderuje pořad o největších nadávkách: Režiséři s ním mají problémy

Zdroj: Netflix
NAROZENINY
Oblíbený herec Nicolas Cage, který slaví 57. narozeniny, se na začátku ledna objevil na Netflixu. V seriálu Dějiny nadávání se ocitl v roli moderátora, který zkoumá anglické vulgární výrazy. Není v tom ale sám, na pomoc má i lingvisty, historiky či komiky, takže to vypadá, že se diváci mají na co těšit. Na druhou stranu, u Cage nikdy nikdo neví, jak jeho projekty dopadnou. Někdy totiž zazáří, jindy se zase jedná o pořádný propadák.

Nicolas Cage, jenž se vlastním jménem jmenuje Nicholas Kim Coppola, se narodil 7. ledna 1964 v Kalifornii. Tam žil se svou rodinou do svých dvanácti let, ovšem potom se jeho rodiče rozvedli a budoucí herec se stěhoval.

Nicolas Cage získal Oscara i Zlatou malinu

Své příjmení si změnil ještě dříve, než se poprvé objevil před kamerami. Nechtěl totiž, aby jeho jméno bylo spojováno s jeho slavným strýcem a uznávaným režisérem Francisem Fordem Coppolou. Takže se pojmenoval po svém oblíbeném komiksovém superhrdinovi, jímž byl Luke Cage.

V patnácti letech odešel ze střední školy a začal se věnovat herectví. Poprvé se objevil v komedii Best of Times a poté zazářil v takových filmech, jako jsou Skála, Leaving Las Vegas, Con Air nebo Město andělů.

Za své výkony dostal Oscara, Zlatý glóbus i ocenění MTV Movie Awards. Několik jeho rolí ale skončilo i propadákem, za což poté „vyfasoval“ Zlatou malinu. Není žádným tajemstvím, že s ním mají problém i někteří režiséři, protože Cage má velkou zálibu v improvizaci.

Nicolas Cage na Netflixu

Jeho novým projektem je seriál Dějiny nadávání, který se tento týden poprvé objevil na Netflixu. V každém díle, který se bude věnovat jedné konkrétní nadávce, se kromě komiků objeví i odborníci na slovo vzatí. Zatím se počítá se šesti díly, do nich se ale všechny nadávky nevejdou, a tak se dá očekávat, že pokud bude pořad úspěšný, dočká se i dalšího pokračování.

Nicolas Cage, který má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, má bohatý životopis také co se týká milostných vztahů. V roce 1995 si vzal Patricii Arquette, jejich vztah ale po šesti letech krachnul. Pak si začal se Sarah Jessicou Parker a po jejich rozchodu se zamiloval do Lisy Marie Presley, kterou si vzal za ženu. Jeho srdce patřilo taky modelce Christině Fulton, se kterou má syna Westona. V roce 2005 stál před oltářem znovu, tentokrát s Alicí Kim, se kterou má syna Kala-Eliho, jehož jméno vybral podle svého oblíbeného superhrdiny Supermana. Jenže ani toto manželství mu nevydrželo.

Související články

Další články