Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Ničivý požár v pražských Letňanech: Byl vidět desítky kilometrů, většina haly se zřítila

Mohutný požár v pražských Letňanech.
Zdroj: Hasiči Praha
požár

V pražských Letňanech dnes ráno hořela vstupní hala, která je součástí veletržního areálu. Momentálně se v ní koná výstava stanů a vybavení do přírody. Hasiči oheň dostali pod kontrolu zhruba za hodinu. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Lucie Jelínková. Dle předběžných odhadů je škoda přibližně 150 milionů korun.

V pražských Letňanech dnes ráno hořela vstupní hala, která je součástí veletržního areálu. Nyní se v ní konala výstava stanů a vybavení do přírody. Podle předběžných odhadů je škoda asi 150 milionů korun. Na místě zasahovalo 14 jednotek, platil třetí stupeň poplachu. Hala je dlouhá asi 250 metrů, oheň zasáhl část o délce zhruba 150 metrů.

Hořet začalo krátce před 04:30. Většina z ní se zřítila. "Požár se dál nešíří. Podařilo se nám ochránit vedlejší halu," uvedli hasiči na Twitteru.

Kouř byl vidět desítky kilometrů daleko, lidé v okolí neměli větrat. "Nebyla naměřená zvýšená koncentrace nebezpečných látek z hoření," dodali hasiči.

Hasiči mají čtyři stupně poplachu. Třetí stupeň je druhý nejzávažnější. Následuje už pouze zvláštní stupeň poplachu, který je vyhlašován, pokud požár ohrožuje například více než 1000 lidí nebo celé obce.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy