Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Ničivé tornádo má na svědomí sedmou oběť: O život přišla milovaná učitelka gymnázia

Sedm vesnic na jihu Moravy zasáhlo tornádo nejvíce.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Sedmá oběť

Ničivé tornádo, které se 24. června prohnalo částí jižní Moravy, si vyžádalo již sedmou oběť. Tou je oblíbená učitelka matematiky a zeměpisu na hodonínském gymnáziu Marie M. O její smrti informovala škola na svých facebookových stránkách.

Oběti po ničivém tornádu, které nejvíce zasáhlo sedm obcí na jihu Moravy, bohužel stále stoupají. Před několika hodinami byla potvrzena již sedmá oběť, kterou je učitelka na hodonínském gymnáziu Marie M.

„Přiskočím, vyvětrám ... Rozsvítíme si velká salonní ... Tys expert, ty máš řešení ... Hvězda přichází, nemá přezůvky, hvězda odchází ... Každý absolvent hodonínského gymnázia si při těchto legendárních hláškách jistě vzpomene na jejich autorku - naši vždy usměvavou a energickou kolegyni RNDr. Marii M., učitelku matematiky a zeměpisu. Maruščin život bohužel ve čtvrtek tragicky ukončilo řádění tornáda,“ uvedlo na svých facebookových stránkách Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín.

Informaci potvrdil ředitel

Ředitel hodonínského gymnázia Jiří Hubačka smrt kantorky pro deník Blesk.cz potvrdil. Odjela do zahradního domku u Hodonína a zavalilo ji to. Nalezli její tělo, ale nebyli zřejmě schopní ho identifikovat, upřesnil. Marie M. podle něj učila na gymnáziu mnoho let.

Měl jsem rád její hodiny zeměpisu a díky ní z něj maturoval,“ píše jeden z komentujících, který byl jejím studentem. „Nezapomenutelná, jedinečná, příklad toho, jak se to má dělat... ona byla jedním z důvodů, proč jsem vystudovala geografii na UK, její nadšení a přístup byly unikátní,” ​píše další.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy