Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Ničivé tornádo: Babička (91) den před svými narozeninami přišla o všechno, nyní prosí o pomoc!

Tornádo vzalo dům i jednadevadesátileté babičce.
Zdroj: Se souhlasem Donio
+ Další fotografie
Tornádo na Moravě

Z tornáda, které se přehnalo jižní Moravou, se obyvatelé nejvíce zasažených obcí stále snaží vzpamatovat. Některým přírodní živel zničil téměř vše a výjimkou není ani jednadevadesátiletá babička Anna Košutová z Moravské Nové Vsi. Tornádo jí smetlo střechu z baráku, zdemolovalo několik budov jejího hospodářství a také velikou vinici.

Babička Anna Košutová trávila osudný den 24. června u kávy se svými dvěma dcerami Jiřinou (60) a Hanou (64), když se zničehonic přiřítilo tornádo. To zničilo vše, co mu přišlo do cesty, tedy i barák babičky Anny a domy jejích dcer a vnuka, kteří je měli také ve stejné obci.

Jedním ze světlých okamžiků celého hrůzného neštěstí je, že pejsek Nikolka, kterého tornádo ukradlo dceři Jiřině z domu, se nakonec vrátil zpět. Nacházel se za domem její sestry Hany na druhé straně obce. Byl živý, jen měl polámané drápky a zkrvavené tlapy.

Peníze pomohou hned čtyřem rodinám

Hana je v invalidním důchodu a před pár lety přišla o svého muže, který podlehl rakovině plic. Její sestra Jiřina trpí artritidou kloubů.

Na pomoc babičce Anně byla zřízena sbírka na portálu Donio, kam každý může i malou částkou přispět. Jak se píše u sbírky, peníze „půjdou na opravu hlavní, obytné části domu, na demolici zničených hospodářských budov hrozících zřícením a na likvidaci zdevastované vinice. Jejím dcerám se tím současně usnadní obnova jejich vlastních domů, na které se budou moci soustředit: střechy, fasády, okna i zahrady.” Penězi tedy lidé pomohou hned čtyřem rodinám, kterým tornádo zničilo obydlí.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy