Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Ničila ji rakovina slinivky. Věra Čáslavská zemřela ve věku 74 let

Odešla velká legenda…
+ Dalších 5 fotografií
Ve věku 74 let odešla sportovní legenda Věra Čáslavská. Zemřela po boji se zlou nemocí v pražském IKEMu.

Legenda československého sportu a sedminásobná olympijská vítězka bojovala se zákeřnou nemocí – ničila ji rakovina slinivky.

Jeden čas se zdálo, že Věra Čáslavská těžký boj zvládne, nakonec to ale bohužel nešlo. Její smrt oznámil na Facebooku její životopisec Pavel Kosatík.

V. Č. 1942–2016 Miluju. RIP.

Nikdo této zlé zprávě nechtěl věřit, píše Blesk.cz.

Smutnou informaci bohužel ráno potvrdily další zdroje. Mimo jiné její dcera Radka. Bylo jasné, že Česko přišlo o velikou legendu.

Vrchol kariéry Čáslavská prožila při hrách v Tokiu a v Mexiku, kde získala celkem sedm zlatých medailí, navíc se čtyřikrát stala mistryní světa.

Velkou kariéru udělala po roce 1989, kdy se stala poradkyní prezidenta Václava Havla.

Nepovedlo se jí manželství s Josefem Odložilem. Odložil měl spory se svým synem Martinem. Ten ho v roce 1993 udeřil, Odložil se uhodil do hlavy a umřel.

„Myslím, že musí být neuvěřitelně těžké vyrovnat se s tím, že člověk zabije někoho cizího, ale když to udělá člověku, jehož tvář a život jsou součástí jeho, ať jsou okolnosti jakékoli, vyrovnat se s tím nedá. Kdyby to jakkoli šlo, události bych vrátil. Nezničil jsem přece život jenom sobě, zničil jsem ho třem sourozencům, mojí matce, tátově manželce, jeho příbuzným i přátelům. Já nebyl ani na pohřbu vlastního otce, jeho dětem jsem se nikdy neomluvil, nepodíval do očí. Zvláštní, tak stateční rodiče, a vychovají takového zbabělce,“ uvedl syn Věry Čáslavské v rozhovoru pro Lidové noviny.

Čáslavská toto složité období nesla velmi špatně. Naštěstí prezident Havel udělil jejímu synovi milost.

Mohlo by vás zajímat

Další články