Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Nic pro slabé nátury! Teď už můžete pitvat lidské tělo přes internet. Má to ale podmínku!

Pitvání po síti? To chceme!
Zdroj: anatomedia.com
+ Další fotografie

Ať už je to pro vás přijatelné, nebo ne, pitvání mrtvol je po staletí jediný a zásadní způsob, jak naučit mediky znát dopodrobna lidské tělo.

Jenže nebožtíků, kteří by se dali pro tyto účely použít, je prý naprostý nedostatek.

Vědci proto hledali jiný způsob, jak tuto záležitost vyřešit, a vynalezli virtuální pitevní software, který zájemcům umožní zkoumat lidské tělo do hloubky i bez přítomnosti skutečných mrtvol.

Software s názvem Anatomedia je komplexním vzdělávacím programem, který zkoumá anatomii ve 4D, a to bez přítomnosti mrtvol!

Webové stránky Anatomedia ale nejsou určené pro každého. Návštěvníci musejí prostřednictvím webu požádat o přístup své univerzity.

Celé tohle novum totiž čekalo na schválení 20 let, od té doby, co docenta Normana Eizenberga z Monashské univerzity v Austrálii napadlo, a proto musí sloužit výhradně účelům, pro které bylo stvořeno.

Podle docenta Eizenberga umožňuje software urychlit proces učení anatomie, protože každý jediný náhled v systému by v reálné pitevně zabral celý týden. Z těla se totiž nejdřív musí odstranit přebytečný tuk a vlákna a až pak je možné se v něm jaksi „povrtat“.

Geniální software by měl pomoci také studentům medicíny v zemích, kde je pitva z nějakého důvodu zakázána, a zlepšit tamní úroveň lékařství.

Taky bychom si rádi zapitvali! Jen nás trošku děsí, co všechno bude možné udělat a vysledovat přes počítače příště…

Související články

Další články