Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nic není nemožné: Bezruký stolní tenista zaslouží všechen obdiv světa!

A jaká je vaše výmluva?
Zdroj: Twitter.com
+ Další fotografie
Paralympiáda v Riu nabízí jeden silný příběh za druhým. Jedním z nejsilnějších je ale určitě ten o egyptském stolním tenistovi. Ten je ve své domovině velkým hrdinou. Svůj sport provozuje i přes to, že přišel o obě ruce!

Když mu bylo deset let, tak se mu naprosto změnil celý život. Při vlakovém neštěstí totiž Ibrahim Hamadtou (43) přišel o obě ruce. Samozřejmě ho to hodně poznamenalo, hned tři roky odmítal styk s veřejností. Kamarádi mu ale hodně pomohli, a jelikož miloval sport, zkusil alespoň fotbal.

Ten ale byl pro něj příliš nebezpečný. Vždy, když spadl, tak kvůli absenci rukou neměl jak se postavit na nohy. Zkusil tedy stolní tenis, což je sport, který se hraje rukou a nikdo si asi moc dobře nedovede představit, jak jinak udeřit raketou do míčku než touto částí těla.

Jenže Ibrahim to vymyslel. Raketu jednoduše drží ve svých ústech a podání realizuje tak, že si míček nadhodí svou nohou. “Dlouhé tři roky trvalo, než jsem se to naučil,” uvádí Egypťan, jak dlouho mu trvalo, aby byl schopen něčeho podobného.

Když se probojoval na letošní paralympijské hry v Riu, tak byl štěstím bez sebe. “Splnil se mi můj sen, jsem neskutečně šťastný,” řekl Hamadtou a tak trochu ukázal, že v životě je skutečně možné vše, na co si vzpomeneme…

V Riu sice nevyhrál jediný zápas a vypadl už v základní skupině, ale rozhodně mu to nepřineslo žádný smutek. “Každá prohra není stejná. Někdy je vlastně výhrou, protože získáte zkušenosti a vědomosti,” dodal na závěr inspirující sportovec.

Související články

Další články