Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Nezvyklé průtahy ve vyšetřování: Co si Jan Kočka (†28) dal před tragickou nehodou?

+ Dalších 62 fotografií
Smrt Jana Kočky
Vyšetřování tragické nehody Jana Kočky ml. (†28), jenž jel do protisměru, stále nebere konce. Při bouračce na konci září nezahynul jen pokračovatel slavného pražského klanu, ale i táta dvou dětí Miloslav (†28), který seděl v protijedoucím voze. Mezi pozůstalými se spekuluje o tom, že Kočka si před jízdou něco dal. Závěry prověřování jsou zatím v nedohlednu. Proč se na výsledky toxikologie čeká tak dlouho?

Jan Kočka se v pátek 28. září hnal po dálnici ve směru na Hradec Králové. Na 32. kilometru se čelně srazil s náklaďákem, který řídil táta dvou dětí Miloslav. Tragická nehoda se po bezmála dvou měsících stále vyšetřuje.

Mezi pozůstalými se přitom už od počátku šetření spekuluje o tom, že v tragédii mohly určitou roli sehrát i látky zakázaného charakteru.. Divoké spekulace jsou jedna věc, ale vyšetřovatelé říkají, že postupují standardním způsobem.

Na nymburském státním zastupitelství, pod nějž případ spadá, podali uspokojivé vysvětlení průtahů. „Nebudu se k tomu v tuto chvíli vyjadřovat, už jsem dřív říkal, že podáme všechny informace po skončení prověřování, které je neveřejné. Zatím není hotový znalecký posudek z odboru dopravy, odvětví silniční dopravy, protože u takovýchto závažných nehod je vždy vyžadován. Jeho součástí je komplexní analýza nehodového děje, stanovení rychlosti vozidel a vyloučení technické závady na vozidlech,“ řekl eXtra.cz náměstek okresního státního zástupce Ludvík Lukáš.

„Znalecký posudek měl být původně dokončen do konce listopadu, ale vzhledem k velkému poškození vozidel se to pravděpodobně nestihne,“ dodal Lukáš.

Zesnulého Jana Kočku pohřbili 12. října. Před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad se shromáždili všichni členové klanu a desítky smutečních hostů. Pompézní průvod tehdy omezil dopravu na frekventované Vinohradské ulici. Kočkovu rakev totiž na Olšanský hřbitov přepravoval kočár tažený koňmi.

Mohlo by vás zajímat

Další články