Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Neznáte jméno matky proroka Mohameda? Jste mrtví. Somálští teroristé i dnes zabíjejí v obchodním centru v Keni!

Internetem kolují fotky lidí, kteří byli zraněni při masakru v obchodním
centru v Nairobi.
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií

Svědkové brutálního teroristického útoku na obchodní centrum v keňském Nairobi popisují, jakou formou somálská teroristická skupina al-Šabáb zabíjí svoje rukojmí.

„Ptali se, jestli známe jméno matky proroka Mohameda. Kdo nevěděl, nekompromisně byl zastřelen,“ řekla médiím rádiová moderátorka Saadia Ahmed.

Teroristé šli prý primárně po běloších, u kterých je pravděpodobné, že nepatří mezi muslimy.

Už od sobotního dopoledne Somálci okupují nákupní středisko Westgate Mall, na které zaútočili se samopaly a granáty. Povolány byly policejní i armádní jednotky, které se snaží osvobodit zbytek rukojmích. Od rána se z centra ozývá střelba. Jedná se o přestřelky mezi ozbrojenými silami a teroristy.

„Dovolujeme mudžáhidům svatým bojovníkům v budově, aby zasáhli proti zajatcům.“ Toto vyjádření se objevilo na internetové stránce islámských radikalistů. Je tedy velmi pravděpodobné, že mrtvých přibyde. Mluví se zatím o 68 obětech a 175 zraněných. 49 lidí je stále pohřešovaných. Tisícovka lidí je již v bezpečí.

Somálská milice Šabáb je úzce spjata s teroristickou islamistickou militantní skupinou Al Káida. Somálští radikalisté se prý mstí za zásahy keňské armády na území Somálska.

Související články

Další články