Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Neznámý autor rozmístil kolem letiště billboardy, které viní vedení z okrádání

Neznámý autor rozmístil kolem letiště billboardy, které viní vedení z okrádání
Zdroj: twitter
letiště
V blízkém okolí Letiště Praha se znenadání objevilo hned několik billboardů, které viní vedení letiště z okrádání. Na internetové stránce okradliletiste.cz. neznámí autoři kritizují smluvní vztahy mezi Letištěm Praha a JCDecaux. Nelíbí se jim postup vedení, které podniklo kroky a propouští.

"Činnost JCDecaux na letišti proto nelze označit jinak, než že letiště okradli," píše se na stránkách, kde autoři tvrdí, že kvůli smlouvě s firmou na reklamní plochy přichází letiště každou sekundu o dvě koruny.

"Korunu svému snažení nasadili pánové manažeři Řehoř a Puchalský tím, že namísto toho, aby se řádně snažili vymáhat dlužné nájemné, případně smlouvu s JCDecaux vypověděli a přesoutěžili, tak propouštějí zaměstnance," píši autoři.

Letiště Praha se nechalo slyšet, že tvrzení na výše zmíněných internetových stránkách se nezakládají na pravdě a jsou zkreslená. "Letiště Praha již proto podniká patřičné právní kroky včetně přípravy trestního oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu. Cílem je zejména očistit dobré jméno společnosti Letiště Praha. Zároveň společnost podá stížnost na Radu pro reklamu z důvodu podezření na neetické využití reklamního prostoru," informoval podle webu zdopravy.cz mluvčí Letiště Roman Pacvoň.

Co se týče českého trhu, tak proti JCDecaux bojuje dlouhodobě skupina BigBoard. Její mluvčí Pavlína Stránská ale odmítla, že by měli s tímto co do činění. "Rozhodně za stránkami naše společnost nestojí a ani se nedomníváme, že by šlo o záležitost trhu s reklamou. Po bližším prostudování na nás působí spíše dojmem, že jde o snahu podpořit zaměstnanost ve společnosti Letiště Praha," uvedla.

"Lze se domnívat, že za ní mohou stát konkrétní podnikatelské zájmy, které se snaží využít aktuální bezprecedentní situaci způsobenou pandemií onemocnění covid-19 ve svůj prospěch. Letiště Praha přesto nepodlehne žádné formě nátlaku a jeho vedení bude i nadále tvrdě hájit zájmy společnosti," dodal Pacvoň.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy