Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Neznámá nákaza ve Velké Británii postihuje děti: Může být spojena s koronavirem

Neznámá nákaza ve Velké Británii postihuje děti: Může být spojena s koronavirem
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
nová nemoc
Velká Británie za poslední tři týdny eviduje nárůst počtu dětí s neznámou a záhadnou nemocí. Jejich stav se zhoršuje opravdu rychle a děti mnohdy koní na jednotce intenzivní péče. V pondělí dostali všichni praktičtí lékaři v zemi varování, že nemoc může souviset nejen s koronavirem, ale i s dosud neidentifikovaným virem. Informoval o tom britský web Businessinsider.

Jakoby nestačila pandemie koronaviru, která sužuje celou planetu. U dětí se však neprojevuje tolik, jako u dospělých či starých lidí. Pokud dítě onemocní Covidem-19, většinou má nemoc jen mírný průběh. Odborníci dosud nepřišli na to, proč tomu tak je.

Výstraha pro praktické lékaře

"Významně narostl počet dětí ve všech věkových skupinách s multisystémovým zánětlivým stavem, který vyžaduje intenzivní péči," píše se ve výstraze pro lékaře. "Panuje obava, že se u dětí ve Velké Británii objevuje zánětlivý syndrom související s plicní chorobou Covid-19 nebo že s těmito případy může být spojen ještě jiný, doposud neidentifikovaný infekční patogen," uvádí autoři výstrahy.

Pediatrická společnost, která je autorem výstrahy pro praktické lékaře, vyzvala k diskuzi o všech případech, aby bylo možné přijít na původ nemoci a omezit její šíření mezi další děti. Jak uvádí dosavadní zprávy u jednotlivých případů, nová nemoc se objevila nejen u dětí nakažených koronavirem, ale i u těch, kteří měli testy negativní.

Rysy několika chorob v jedné

Ohrožené děti ve Velké Británii prý trpí něčím, co má rysy syndromu toxického šoku, atypické Kawasakiho choroby a také těžkého průběhu nemoci Covid-19. Kawasakiho choroba je horečnaté onemocnění nejasného původu. Postihuje hlavně cévy a vyskytuje se právě u dětí.

"Nákaza koronavirem se týkala hlavně dospělých a starších lidí. Celkový počet případů tohoto neidentifikovaného stavu u dětí je v rámci koronavirové pandemie malý. Mezi nemocemi však existuje souvislost," uvedl Christopher Whitty, profesor a zdravotnický poradce britské vlády.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy