Už to bude více než dvacet let od doby, kdy Helena Třeštíková začala natáčet dokument Katka. Ze začátku to s drogově závislou dívkou vypadalo docela dobře. V centru pro závislé se dostala z nejhoršího, byla mladá, krásná a plná snů.

Bohužel střet s realitou nezvládla a několikrát opět propadla drogám, ze kterých už nenašla cestu ven. Všichni se podivovali nad tím, že člověk, který přes dvacet let bere heroin, je stále naživu. Katka se držel seč mohla, ale poslední zprávy o ní nejsou vůbec příznivé.

V posledních měsících na tom není Katka vůbec dobře a téměř to vypadá, jako by měla opravdu na kahánku. Kateřina Bradáčová docházela několik let pravidelně do metadonového centra. Z programu byla ale v minulých měsících vyškrtnuta, protože začala brát ve velkém pervitin.

V současné době nemá absolutně dobré vyhlídky. Vypadá zbědovaně a momentálně žije v kanále. „Bylo jí nabídnuto, aby došla na detox, jenže se na to vykašlala. A tak dostala stopku na tři měsíce. Teď si nesmí docházet pro metadon, který je zdarma a závislým pomáhá,“ řekla nám kamarádka Katky.

„Bydlí na pražské Invalidovně v kanále vedle nás. Celý den je pryč, žebrá po městě, aby si mohla sehnat dávku, když nesmí pro metadon. Je to s ní opravdu zlé a máme obavy, aby přežila do doby, než zase bude zařazena do programu, kdy si bude moct vyzvedávat metadon. Chybí jí asi dva měsíce,“ dodala známá Kateřiny.

Ani v těchto těžkých chvílích to někteří lidé Katce neulehčují. Na sociálních sítích se objevila podivná žena, vystupující pod jménem Petra, která nabízí veškeré informace o závislé Katce.

„Katku znám tak patnáct let, vařila u mě pervitin,“ chlubí se žena. "Mám ranec jejích fotek, ptejte se na cokoliv,“ dodává. Její příspěvky a komentáře se ale setkaly s velkým odporem lidí, kteří se nacházejí ve facebookové skupině Katka.

Zanedlouho přišla omluva i od samotné autorky, která je evidentně také drogově závislá. „Po sedmi letech jsem si dala a pět dní jsem zase na nule. Promiňte, chovala jsem se jak malý rozmazlený harant. Upřímně se omlouvám,“ snažila se napravit své chyby.

Otázkou zůstává, kdo je vlastně neznámá žena a zda opravdu mluví pravdu a má nějaké informace o své kamarádce, která je na tom hodně špatně.