Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nezmáčkl jsem spoušť, tvrdí Alec Baldwin, který měl omylem zastřelit Hutchins (†42)

Alec Baldwin během rozhovoru mluví o tom, jak omylem zastřelil kameramanku Hutchins.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Rozhovor

Americký herec Alec Baldwin (63) v rozhovoru, který ve čtvrtek odvysílá televize ABC, řekl, že nezmáčkl spoušť na zbrani, kterou držel při natáčení filmu Rust. Střela z této zbraně usmrtila kameramanku Halynu Hutchins (†42) a poranila i režiséra snímku Joela Souzu (48).

„Nezmáčkl jsem spoušť,“ řekl Alec Baldwin. „Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a nezmáčknul spoušť. Nikdy,“ prozradil v rozhovoru televize ABC herec, který hrál v připravovaném snímku hlavní roli a byl také jeho producentem.

Jde o první Baldwinův televizní rozhovor od 21. října, kdy se neštěstí při natáčení westernu v Novém Mexiku stalo. Podle vyšetřovatelů členové filmového štábu Baldwinovi řekli, že není nebezpečné se zbraní zacházet. Vyšetřovatelé se stále snaží zjistit, jak je možné, že ve zbrani byl ostrý náboj.

Během rozhovoru se rozplakal

V ukázce z interview na ABC mluví Baldwin pohnutým hlasem a rozpláče se, když mluví o zastřelené kameramance Halyně Hutchins. Při nešťastném incidentu Baldwin do ramene postřelil i režiséra Joela Souzu, který však neutrpěl žádná těžká zranění.

Na otázku, jak se ostrý náboj dostal na natáčení, Baldwin odpověděl, že „nemá tušení“. „Kdosi do zbraně dal ostrý náboj, kulku, která v tom místě ani neměla co dělat,“ řekl.

Podle vyšetřovatelů při natáčení snímku Rust nebylo vše v pořádku, co se týče zacházení se zbraněmi. Je podle nich příliš brzy na to určit, zda v tomto případu bude podána žaloba. Kvůli neúmyslnému zastřelení Hutchinsové ale už čelí civilním žalobám týkajícím se odpovědnosti za toto neštěstí.

Související články

Další články