Klukům, kteří u pardubického autobusového nádraží podle policie bestiálním způsobem utýrali pětapadesátiletého muže, hrozí jen 5 let za mřížemi. Je jim totiž méně než 18 let.

„Příčinou smrti byl krvácivý šok způsobený krvácením do dutiny břišní v důsledku tupých poranění. Zejména se jednalo o natržení sleziny a střevních kliček,“ řekl webu iDnes.cz kriminalista Milan Šimek.

Kluci přijeli do Pardubic na kole. Šli do letního kina. Jenže tam byla nuda. S nemohoucím starším mužem byla zvrácená zábava.

Podle kriminalistů do muže kopali a tloukli ho. Do obličeje mu stříleli vzduchovou pistolí. Do očí ho mlátili boxerem. Do análního otvoru mu vrazili hůl, na genitálie použili nůžky a pak týranému muži skákali po břiše. Nakonec ho zapálili. Detaily, jak muž umíral, najdete ZDE.

Kluci jsou zatím obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti. Za to jim hrozí jen 5 let. Kriminalisté nyní řeší, zda trestný čin nepřekvalifikují na vraždu. Za to by mohli dostat 10 let.

„Pozdní lítost vyjádřili, do jaké míry je možné jim věřit, nevím,“ řekl novinářům kriminalista Milan Šimek.

Tak hlavně že vyjádřili 4 dny po svém bestiálním činu lítost. Soudce k tomu jistě přihlédne a spravedlnost zase jednou zvítězí nad zlem a nenávistí.