Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nezlehčujte banální zdravotní problémy: 4 příznaky RAKOVINY, s nimiž si nezahrávejte

Bolest hlavy může být příznak rakoviny.
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Když vás něco bolí, vezmete si prášek a jinak nad tím mávnete rukou? Nad některými zdravotními problémy však není dobré jen tak mávnout rukou! I zprvu banální věci, které na první pohled vypadají zcela neškodně, mohou být prvotním příznakem rakoviny. Které to jsou?

Některé zdravotní problémy jsou tak zanedbatelné, že se nad nimi ani nepozastavíte. Ale měli byste. Dlouhodobé a zhoršující se problémy by se měly začít řešit. I naprosto banální věc může být totiž příznakem rakoviny a dalších závažných onemocnění.

1) BOLEST Pokud vás bolí něco na těle a nevíte, od čeho byste to mohli mít, může to být klidně nějaká banalita. Ale také nemusí. Může to signalizovat rakovinu kostí nebo vaječníků. Bolest vyvolaná rakovinou obvykle znamená, že se rakovina už rozšířila. Při dlouhodobé bolesti byste tedy měli zajít k lékaři.

2) HUBNUTÍ Jestli jste za poslední dobu celkem zhubli a v podstatě nic jste pro to neudělali, tak se mějte na pozoru. Můžete totiž mít rakovinu v počátečním stadiu. Časté je nechutenství a nevolnost. Tento příznak se nejčastěji objevuje u rakoviny plic, slinivky, tlustého střeva nebo u leukémie.

3) MOČOVÉ CESTY Nejčastější problém mnoha žen i mužů je zánět močových cest. Proto jsou příznaky pro tento zánět většinou ignorovány. Pokud si ale všimnete, že máte krev v moči, chce se vám pořád na záchod nebo vás to při močení bolí, okamžitě navštivte svého lékaře. Musí vyloučit, že se nejedná o rakovinu močového měchýře, ledvin nebo prostaty.

4) KAŠEL Dejte si pozor, pokud máte přetrvávající kašel a chrapot. Ano, může to být jen sezónní chřipka, ale tento příznak může ukazovat na rakovinu hrtanu nebo plic.

Související články

Další články