Když v roce 2009 vyhrál Česko Slovenskou SuperStar, nikoho to moc nepřekvapilo. Podle odhadů byl jasným favoritem na vítězství a málo platné, jeho hlas byl ohromující. Měli bychom říct, že ještě je, ale nikdo vlastně Chodúra v poslední době neslyšel. Kam zmizel? A proč?

Martin Chodúr dnes slaví 24 let, ale když se na něj podíváme, vidíme zralého muže, který překročil pětatřicítku a s umělými osmačtyřiceti zuby se dobrovolně zařadil mezi ostravskou smetánku se svou o 16 let starší bohatou milenkou Ilonou Selníkovou.

Ten tam je ten nesmělý plachý kluk, který se neuměl učesat ani obléci. Ilona mu dala školu života a vedle ní teď stojí nažehlený panák bez kouska osobnosti. Dobrovolně se kvůli ní vzdal nejen své mladické roztomilé svěžesti, ale snad i zpěvu. Přestože má hlas, který ženám podlamuje kolena, omezil se na vystupování na plesech a soukromých akcích, zapadl do černé díry hudební scény a jeho návrat je v nedohlednu.

Svědčí o tom jak málo vydaných alb a singlů, tak i jeho opakované neumisťování v hudebních cenách. Je to proto, že veřejnost na něj zapomněla. Naposledy bral ocenění na Slavících za Skokana roku a jeho kariéra byla zdařile našlápnutá. Bohužel raději zvolil snobský život stranou a je to škoda.

Jeho neotřelý nemotorný styl by, pokud v něm hodlal pokračovat, trochu rozvířil popovou scénu a konečně bychom mohli chodit na koncert někoho, kdo opravdu zpívá a nemusí na pódiu dělat alotria, aby kompenzoval nedostatek talentu. Přát Martinovi, aby jeho vztah skončil a on zpět našel cestu ke svému publiku a fanouškům? To ne, ale je nám líto, že v ústraní promrhává svůj talent a je jaksi mimo svou cílovou skupinu.

Pohádku o žabím princi Chodúrovi, který přišel do SuperStar jako ťululum a najednou se z něj stal sebevědomý mladík, měl rád každý. Ten konec, kdy zestárl až příliš, už raději znát nechceme.