Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Nežere a je hrozně vyděšená: Nalezená mamba je ve špatném stavu

Nalezená mamba je ve stresu. Ilustrační foto.
Zdroj: unsplash.com
+ Další 2 fotografie
V nedávných dnech se podařilo odchytit mambu zelenou, která jako zázrakem přežila poté, co uštkla svoji majitelku a unikla ven z klece. Uštknutá žena leží v nemocnici ve velmi vážném stavu kvůli nejrůznějším zdravotním komplikacím. Samotná mamba je vystresovaná a nežere. Více nám o tom prozradil chovatel Tomáš Bublík, který ji má v péči.

Není tomu dlouho, co v Praze mamba zelená uštkla ženu. Ta ji chovala v nevyhovujících podmínkách. Mamba byla následně odchycena a v péči ji má chovatel Tomáš Bublík. Jedovatý had musel po úprku zažít šok. Jak je na tom teď?

„Mamba odpočívá ve skleníku a je hodně vystrašená. Vůbec nevylézá. Co s ní bude do budoucna, záleží hodně na ní a i okolnostech. Já vytvářím prostředí, které potřebuje, a pokud přežije, a věřím, že ano, tak bude pravděpodobně zařazena k chovu,“ řekl Bublík pro eXtra.cz.

„Je ve velikém teráriu, spoustu zeleně a UV záření, aby se mohla nahřát. Pokud zůstane v mojí péči, zařadím ji do chovu stejných zvířat, aby měla možnost se množit. Budu rád, když zůstane v mojí péči. 30 let chovám jedovaté hady. O tom, zda ji budu mít, rozhodnou příslušné orgány,“ prozrazuje.

„Momentálně nepřijímá potravu, což je ale naprosto normální, když zvíře projde importem nebo nějakým obdobným zacházením. Časem se rozežere,“ dodává chovatel.

Tomu, zda se bude moci mamba vrátit ke své majitelce, brání několik skutečností. Jednak žena jedovatého hada chovala ilegálně a pak je také ve velmi vážném stavu v nemocnici. Protijed zabral, ale uštknutá majitelka má i jiné potíže se zdravím.

Mohlo by vás zajímat

Další články