Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Nezdárný syn Ládi Mrkvičky se poprvé ozval: Dojemný vzkaz do nebe mrtvému tátovi

Zdroj: CinemArt
+ Dalších 11 fotografií
SVĚDECTVÍ
Není žádným tajemstvím, že nedávno zesnulý herecký bard Ladislav Mrkvička (81) se dlouhou dobu trápil tím, že jedno z jeho pěti dětí propadlo už v mládí tvrdým drogám a nedokázalo se jich zbavit. Syn Jakub se nyní vyjádřil k úmrtí tatínka, který se mu celou dobu snažil pomoci.

Vzkaz zesnulému otci

„Bohužel 27. prosince dopoledne, po krátkém boji s covidem, zemřel můj táta Ladislav Mrkvička. Děkuji za všechno, co jsi pro mě dělal. Nikdy nezapomenu,“ napsal na Facebook Jakub, který tatínkovi přidělal spoustu starostí.

Muž propadl návykovým látkám už ve svých čtrnácti. Nakonec si bohužel vybudoval těžkou závislost na heroinu, proti níž mnohokrát marně bojoval i na léčeních.

Ladislav Mrkvička měl trápení 

„Láďův syn byl bohužel feťák. Tehdy pro něj jel do léčebny, a když se vraceli domů vlakem, zdrhnul mu a zase do toho spadl. Láďu to bolelo,“ vzpomínal pro eXtra.cz Jiří Krampol (82).

V roce 2001 se Jakub dokonce dostal na několik měsíců i do vězení, odsoudili ho za krádež. Ladislav Mrkvička sám v posledních letech v rozhovorech říkal, že syn žije u matky, s tou se ho snažili společně živit, ale boj proti zákeřné závislosti považoval za neuvěřitelně těžký.

Přiznání

Mám velké trápení s druhým synem, který má problém s drogami. Teď drogy neužívá, je na subtexu, což je náhražka, kterou dostává na recept. Byl jsem špatný otec. Výbušný a vzteklý,“ prozradil Aha! už před dvanácti lety.

Související články

Další články