Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Nezastavitelný Mick Jagger slaví 75 let: Jak je možné, že nepříliš vzhledného sukničkáře milují statisíce žen?

Zpěvák legendráních Rolling Stones dnes slaví 75. narozeniny.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Zpěvák legendární skupiny Rolling Stones Mick Jagger, který dnes slaví již pětasedmdesáté narozeniny, ctí pořekadlo, že rockové hvězdy žijí nezřízený život plný sexu, drog a alkoholu. A ani s přibývajícím věkem nezůstává nic dlužný své pověsti sexuálního idolu, neřízené střely a rebela. Co se nám na něm vlastně tak líbí?

Zatímco většina jeho vrstevníků si užívá odpočinek v důchodu, sir Michael Philip Jagger skotačí na pódiu s mikrofonem a na posluchače špulí své velké rty.

V dobách největší slávy kapely Rolling Stones zdobily pokojíčky žen a dívek jeho fotografie, přitom ve skutečnosti žádným krasavcem není. Idol žen z něj bezpochyby dělá jeho charisma, na které “utáhl” již několik partnerek a nespočet milenek. Mick se zkrátka snaží. Ze dvou manželství a dvou vztahů má osm dětí a je již pětinásobným dědečkem.

Již od útlého mládí byl Jagger rebel. Ve škole patřil mezi odpůrce školních uniforem, rád vyčníval a prosazoval své názory. Měl se stát učitelem, kterým byl i jeho otec, ale jeho život byla muzika.

Nápad založit skupinu přišel ve vlaku, kdy se během cesty do Londýna potkal s Keithem Richardsem, s nímž se znal již ze školy. Během povídání zjistili, že je oba baví stejná hudba a rozhodli se tedy založit svou kapelu. Ta se oficiálně představila na prvním vystoupení 12. července 1962 v hudebním klubu Marquee v Londýně.

Velké úspěchy zažili zejména po představení skladby I Wanna Be Your Man. Skupina se stávala čím dál tím víc slavnější a mnohé pochopitelně upoutal i samotný frontman Jagger, který se na koncertech vždy postaral o tu správnou atmosféru.

V roce 1989 byli Rolling Stones uvedeni do Rokenrolové síně slávy a Mick prohlásil, že bude hrát, dokud nepadne. Svá slova dodržel – v rámci The Rolling Stones No Filter Tour se předvedl v červnu v Praze. Fanoušky navíc dostal i nazpíváním lidové písně Pec nám spadla, kterou se dokonce naučil na kytaru.

Mohlo by vás zajímat

Další články