Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nezapomenutelný James Bond: Sean Connery se stal mužem století

Sean Connery: Nezapomenutelný James Bond byl mužem století
Zdroj: showpix
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Loni zemřel legendární skotský herec Sean Connery, který se dožil krásných 90 let. Ztráta oblíbeného Jamese Bonda zasáhla celý svět, ovšem žádný život není nekonečný. Dnes by charismatický herec oslavil už jednadevadesáté narozeniny.

Oblíbeného herce Seana Conneryho proslavila hlavně role Jamese Bonda, kterého ztvárnil sedmkrát! Ze všech dosavadních Jamesů Bondů je právě Connery považován za toho nejlepšího.

Sir Sean Connery

Svou roli však dokázal i předčít, když získal Oscara za snímek Neúplatní. Je také držitelem dvou Zlatých glóbů i dvou cen BAFTA. Díky svému charismatickému vzhledu ho dokonce v roce 1989 časopis People označil za nejvíce sexy žijícího muže a taky za nejvíce sexy muže století.

Roku 1999 byl Connery povýšen královnou Alžbětou II. do šlechtického stavu a před svým jménem mohl začít používat titul sir.

Sean Connery byl taky dvakrát ženatý. První manželství s Dianou Cilento mu vydrželo jedenáct let a na svět přivedli syna Jasona. S druhou manželkou Micheline Roquebrune žil od roku 1975 až do své smrti.

Sean Connery se dožil 90 let

V posledních letech už se charismatický herec v žádných filmech neobjevoval, na což měl ve svém věku určitě nárok. Jednou z příčin jeho filmové neaktivity mohla být i projevující se Alzheimerova choroba, kterou podle své druhé manželky trpěl.

Loni na konci října však legendární agent 007 odešel na druhý břeh. Zemřel ve svém domově na Bahamách ve věku 90 let. Podle úmrtního listu bylo příčin jeho úmrtí hned několik – respirační selhání způsobené zápalem plic, srdeční selhání, to vše navíc v kombinaci s vysokým věkem.

„I když už na tom otec nebyl už nějakou dobu dobře, všichni se v sobě snažíme tuto smutnou událost, ke které došlo teprve před chviličkou, zpracovat. Je to smutný den pro všechny, kteří mého otce znali a milovali. Zároveň je smutnou ztrátou pro fanoušky na celém světě, kteří milovali jeho úžasný dar, který měl jako herec,“ reagoval krátce po smrti milovaného otce pro BBC News jeho jediný syn Jason.

Související články

Další články